Sleduj nás

Conor McGregor končí kariéru aneb Jaké jsou příčiny jeho náhlého rozhodnutí?

Conor McGregor končí kariéru aneb Jaké jsou příčiny jeho náhlého rozhodnutí?

Třetí hodina ranní: Conor v show Jimmy Fallona hlásí, že se s ním uvidíme v oktagonu ještě toto léto. 
Sedm ráno: Conor McGregor jedním statusem na twitteru končí MMA kariéru.

Co se během této krátké chvíle stalo? Pojďme se na to společně podívat

prvním článku jsme vám naznačili, že se jedná o nic neříkající rozhodnutí, které lze být chápáno všelijak. Bohužel se jedné hlášky chytne hned celý internet, a proto ani my nemůžeme zůstat pozadu. Po důkladných studiích jsme se však rozhodli jít ještě dál, a to zjistit příčinu, co Conora k tomuto prohlášení o konci MMA kariéry vedlo.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Dana White x Conor McGregor x UFC

Zdali pozorně sledujete dění nejenom v kleci, ale i mimo ní, pak víte, že nastala chvíle (a není to tak dávno), co se Conor McGregor chtěl stát menšinovým spoluvlastníkem společnosti. Dana White o této možnost ani tolik neuvažoval, a to i navzdory tomu, kolik nových lidí by Conor jako skvělý promotér mohl do UFC přitáhnout.

Během této doby se dostal do řešení zápas Notoriouse s Cowboyem (Donald Cerrone), a i když byly obě strany velmi blízko vzájemné dohody, McGregor prakticky na poslední chvíli couvnul. Cerrone ho za to pochopitelně pěkně sjel, ale všichni jsme se v ten moment dozvěděli proč: Conor nechtěl hrát druhé housle, souboj s Cerronem by mu nezajistil pozici hlavního duelu večera.


Důvod, proč tento fakt zmiňujeme, je ten, že už v té době se objevily první jiskřičky, z nichž se postupně stával plamen, který nejvíce vzplanul v noci z pondělí na úterý. Conorovi to přišlo nespravedlivé, když vám v jeden moment někdo do očí řekne, že jste hvězda, ale vzápětí vás přesune na druhou kolej, pokud jde o sestavování fight card dalšího turnaje.

Conor tedy otevřel staré rány a uvedl: „Dobře. Nevadí mi, když budu hrát druhé housle, ale chci se stát spoluvlastníkem společnosti.“ Jednalo se o srozumitelnou prosbu, která sice doputovala ke svému cíli, ale opět se nesetkala s kladnou odpovědí. Dana White to okomentoval slovy: „Conore, tohle se ale nikdy nestane.“


Jak nám odhalili reportéři z TMZ Sports (a nezůstalo jen u nich), všude je cítit, že si chce Notorious také ulomit kousek z toho ohromného koláče zvaného UFC, nicméně žádná jednání vůbec nikam nevedla. Dle Whitea mu slavný Ir nikdy nepředložil pádné argumenty, ba dokonce si s ním o tom ani v klidu nepovídal (lidově řečeno) někde u kafe.

Ne všechny věci jsou takové, jak se na první pohled zdají

Na jednu stranu se může zdát, že White a McGregor jsou velkými přáteli (o čemž by dokázal pochybovat jen málokdo), ovšem jako každý jiný „vztah“, tak i tento měl své mouchy. Šéf UFC cca tři měsíce dozadu ve veřejném interview přiznal, že kdykoliv jedná (jednal) s Conorem o zápase, vždy se objevil nějaký problém. Každý problém mu však za tu námahu navíc stál. Teď se to trochu zkomplikovalo.

„Pokaždé, když se bavím s Conorem, tak se musí něco posrat. Pokaždé je tam prostě nějaký problém a na mně je, abych přišel s řešením.“ Tato slova patří sice Whiteovi, ovšem nebyla vyřčena před třemi měsíci (jak jsme uvedli o odstavec výše), nýbrž byla zopakována v show Barstool Sports (vydáno 25. března 2019 - přesněji řečeno ani ne 12 hodin předtím, než McGregor na twitteru zničehonic ukončil kariéru). 


„Všechna media a všichni lidé se mě snaží přemlouvat, abych dal Conora jako ‚šampiona‘ na hlavní tahák večera. Ale proč? Vůbec mě nebaví ty sračky poslouchat, proč bych také měl? Máme tu jiné zápasníky, kteří si zaslouží hrát v první linii. Například Daniel Cormier, mám jeho obhajobu hodit na co-main event?“ pokračoval šéf prestižní bojové organizace, jenž najednou nebral zřetel na to, že v minulosti mu něco podobného nevadilo.

„Kdybych mu řekl ‚tak tedy dobře, buď si tahounem turnaje‘, někteří lidé by se mohli zbláznit. Chodili by za mnou a vyčítali mi, že mu nadržuju, když jeho netitulový zápas předčí ten titulový,“ obhajoval White své rozhodnutí, které kupodivu jenom stupňoval. „Tohle jsou pay-per-views, má pravidla. Bohužel se s těmito sračkami musím stále dokola vypořádávat. Chceš bojovat v létě? Drž se mých podmínek, nebo si počkej.“

(Pozn.: White rovněž potvrdil, že měl v plánu zařadit Conora na kartu pro UFC 239. V té době chtěl zápasit i Anthony Pettis, který měl tento termín (údajně) zamluvený. Bylo tedy dost reálné, že by se tito dva utkali zrovna spolu.)

Slovy mluvčího: Conor neskončil, pouze nehodlá zápasit tam, kde si ho neváží

Ačkoliv byla i díky natáčení show Jimmyho Fallona pro McGregora noc z pondělí na úterý pěkně dlouhá (společně zavítali do jedné irské hospody, kde vzniknul Notoriousův poslední živý rozhovor), nakonec tyto zprávy (od Dany Whitea) ke Conorovi doputovaly. Dále si už jen můžeme domyslet, co se mu asi muselo honit hlavou. Alkohol, zloba, emoce a výsledný text na twitteru, podle něhož končí s MMA. Nechtěl tím však jenom někoho naštvat?

„Pokud má Conor zápasit znovu, musí tak být v prostředí, kde jsou bojovníci respektováni a kde si váží jejich opravdové hodnoty,“ uvedl Conorův oficiální mluvčí Karen Kessler. „Můj klient je plně oddaný tomuto sportu, tvrdě dře a trénuje každý den,“ zpochybňoval tu část, že by se Conor loučil s kariérou hlavně kvůli tomu, že rozjíždí svůj vlastní byznys, z něhož má v podstatě větší zisky, než měl kdy za zápasení.

Obvinění ze znásilnění

Aby toho nebylo málo, s příchodem úterního večera se objevily zprvu v rámci Britských ostrovů zprávy, které obvinily Conora McGregora z podezření ze znásilnění. Vše se mělo odehrát v prosinci minulého roku, a to v jednom nejmenovaném irském hotelu. Prozatím tu je jen svědectví ženy, jejíž jméno zůstává skryto. Do celého případu se vložila nejenom irská policie a náhle tu máme další mediální trhák.

Následně se objevily spekulace, že důvod Conorova odchodu ze světa bojové slávy může být zapříčiněn i touto událostí, avšak Karen Kessler ihned smetl pochybnosti ze stolu. „Informace spojené s tímto obviněním a McGregorovým koncem kariéry mezi sebou nijak nesouvisí. Jedná se o pokračování ve vyšetřování, které započalo už v lednu. Tehdy byl Conor zatčen, zproštěn viny a puštěn na svobodu s tím, že vyšetřování budou pokračovat,“ překvapoval. „Obvinění ovšem nebylo nikdy dokázáno, a i když tu jedno takové máme, tak to okamžitě neznamená, že je McGregor vinný,“ dodával.

Zdali vás tato informace překvapila, pak se není čemu divit. Ono údajné zatčení bylo od ledna drženo pod pokličkou a náhle vyplulo napovrch v tu nejhorší možnou dobu. Tamní reportér Barry Malone to okomentoval slovy: „Tajemství, které bylo měsíce utajováno, náhle prasklo a je z toho paseka mezinárodních rozměrů. Nejen irská media šíří případ, v němž nejsou evidována žádná jména. A bodejť by také byla, když se to za trestný čin považuje až v době, kdy existují nějaké důkazy.“

Za zmínku stojí, že se nejedná o první podobné obvinění. To poslední přišlo teprve začátkem února, kdy šestadvacetiletá dívka Terri Murray náhle přišla se zprávou, že vychovává Conorovo dítě. Tehdy od irského bojového hrdiny nechtěla žádné peníze, ale jen doznání, že se vážně jedná o jeho potomka. I tento případ zůstává dodnes nevyřešen.


Další články