Sleduj nás

Conor McGregor a Justin Gaethje reagují na nešťastnou smrt Khabibova otce

Conor McGregor a Justin Gaethje reagují na nešťastnou smrt Khabibova otce

Během pátečního poledne zasáhla svět smutná zpráva. Khabibův otec Abdulmanap Nurmagomedov v důsledku komplikací, které zapříčinila nemoc COVID-19, zemřel. 

Jen chvíli po oznámení této smutné noviny začala rodině Nurmagomedovů kondolovat celá řada zvučných fighterů, mezi nimiž nechyběl jak Justin Gaethje, tak například ani Conor McGregor.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Ztráta otce, trenéra a oddaného zastánce tohoto sportu. Upřímnou soustrast a odpočívej v pokoji, Abdulmanape Nurmagomedove,“ napsal na svém Twitteru irský Notorious, jemuž asi došlo, že tato nemoc byla skutečná, nikoliv jen pouhý výmysl, jak před pár dny pod vlivem emocí sám avizoval.


Conor, Khabib, Abdulmanap

„Bylo pro mě zdrcující slyšet tyto zprávy týkající se legendy Abdulmanapa Nurmagomedova,“ přidával se Justin Gaethje. „Je mi to opravdu líto. Khabibe, tvůj táta odešel jako hrdý člověk, který věděl, že budeš pokračovat v jeho dílu.“

Smutné na tomto celém je nejen ztráta dalšího lidského života, ale i to, že nevíme, co nyní s Khabibem bude. Jeho otec byl pro něho vzorem a mentorem, prakticky rozhodoval o každém kroku svého syna.


khabib_abdulmanap

Abdulmanap se zdravotními potížemi bojoval přibližně od konce dubna. Pod náporem nemoci mu přestaly správně fungovat ledviny a následně i srdce.

Khabib jej údajně každý den navštěvoval v nemocnici, kde jej držel za ruku a mluvil na něj. Slovní odpovědi se sice nedočkal, drobné gestikulace dlaní či očí však ano.

Chvíli se zdálo, že se situace lepší, ovšem nakonec to tělo uznávaného dagestánského trenéra stejně nevydrželo. Hlava rodiny Nurmagomedovů odešla v 57 letech. Další články