Sleduj nás

Chimaev nasadí šílené tempo a Usman bude mít velký problém to ustát! myslí si šampion Volkanovski

Chimaev nasadí šílené tempo a Usman bude mít velký problém to ustát! myslí si šampion VolkanovskiFOTO: UFC

Obrovská očekávání, která panují před turnajem UFC 294, zasáhla i jeho aktéra Alexandra Volkanovskiho. Australan je nadšený z hlavního předzápasu a jediného, co ho mrzí, je, že jej nebude sledovat živě.


„Volk“ se opět projevil jako ryzí válečník, a po zranění Charlese Oliveiry naskočil do duelu s Islamem Makhachevem. Oba borci si tak střihnou odvetu za osm měsíců starý zápas, který skončil těsnou výhrou dagestánského borce. Nutno uznat, že Volkanovski dokázal zavařit Islamovi jako nikdo před ním. Australan trefil více signifikantních úderů, a jediné, co Makhacheva zachránilo, byly takedowny a kontrola na zemi.

Ještě, než dojde na očekávanou odvetu, nás ale čeká souboj o post vyzyvatele ve střední váze. Kamaru Usman ukázal slušnou porci kuráže a neoblíbeného Čečence přijal s pouhou desetidenní přípravou. Právě málo času na trénink a vyladění všech detailů může podle Alexe celý zápas rozhodnout.

„Je jasné, že Chimaev bude v lepší kondici. Nevím, v jaké fázi přípravy je Usman. Khamzat je opravdu rychlý, má brutální starty do zápasů, bude těžké to ustát. Další problém je tempo, ve kterém Chimaev pracuje. To je opravdu šílené! Pro někoho, kdo neabsolvoval pořádný kemp, to bude velmi těžké. Na druhou stranu, Usman byl vždy znám díky své kardio nádrži a obraně proti strhům. Tyhle věci mu můžou hodně pomoct,“ prohlásil „Volk“, který je na tom s přípravou podobně, protože do Abú Dhabí přicestoval rovnou z dovolené.

Průběh zápasu si podle Alexe můžeme snadno odvodit z předchozích duelů obou borců. Khamzat se bude opět spoléhat na svůj agresivní nástup a bude chtít svého soupeře dostat co nejrychleji pod sebe.

Vlk zatím v UFC doručil čtrnáct takedownů a nikdy nebyl hozen. Kamaru je znám díky své skvělé obraně a během dlouhých let v americké lize se ocitl na zádech jen jednou, a to v posledním zápase s Edwardsem. Sám naopak doručil neskutečných třiasedmdesát strhů. Kdo si prosadí v sobotu svoji hru, ten bude mít velkou šanci na dobrý výsledek.

Zdroj: YouTube kanál The GreatDalší články