Sleduj nás

Chimaev hazarduje se zdravím. Při shazování musí být vždy pod dohledem lékařů

Chimaev hazarduje se zdravím. Při shazování musí být vždy pod dohledem lékařů
Khamzat Chimaev se sice jeví jako jedna z největších hrozeb současné divize velterové váhy, ale jen málokdo o něm ví, jaké problémy mu do této váhy činí shazování.

Poslední dva pokusy o splnění hmotnostního limitu nám mají být důkazem. Švédský „Vlk“ to sice nedává veřejně najevo a před kamerami je to jeden úsměv za druhým, ale vnitřně svádí boj, který údajně nemůže vyhrát.

„Pokud ten člověk něco nezmění, odnesou to jeho orgány. Však on patří do polotěžké váhy. Normálně má nějakých 96 kilogramů a pak se morduje hubnutím. Takový nápor jeho tělo nemůže vydržet,“ myslí si zápasník Sean O’Malley.


Pro turnaj UFC 279 Khamzat nesplnil hmotnostní limit o neuvěřitelné čtyři kilogramy. To bylo z toho důvodu, že den před vážením začal kolabovat. „Totálně zbledl, měl křeče, bolesti břicha, sotva mohl chodit,“ popisoval Dana White.

Na radu lékaře tedy Khamzat v posledních pár hodinách před oficiálním vážením shazování vzdal a začal opět doplňovat tekutiny. Když později přišel k sobě, musel skousnout ten fakt, že s ním Nate Diaz kvůli váhové propasti odmítl bojovat.

Musí ho hlídat lékaři


Nebylo to poprvé, co na Khamzata během shazování musel dohlížet doktor. Stejně to měl i u svých předchozích pokusů, kdy měl sjednaný zápas ve velterové divizi.


„Já sám jsem za celou dobu v UFC  k hubnutí nepotřeboval doktora. Zdravý člověk lékaře nepotřebuje. Potřebuje ho pouze ten, kdo hubne více, než je zdrávo, což je Chimaevův příklad,“ vracel se ke slovu bantamový zápasník Sean O’Malley.

„Pokud ho musí hlídat lékař, je něco špatně. On sám si musí být vědom, že veltr není jeho domovem, že je v této divizi jen krátce. Asi v ní chce jen sbalit titul a rychle vypadnout, ale podle mě by se ani o tohle už neměl pokoušet. Jeho tělo prostě pro veltr není stavěné,“ zanalyzoval „Sugar“ O’Malley ve svém podcastu.

Další články