Sleduj nás

Charles Oliveira vysvětlil důvod své bojové absence. Fanoušky utěšil mírně dobrou zprávou

Charles Oliveira vysvětlil důvod své bojové absence. Fanoušky utěšil mírně dobrou zprávouFOTO: OKTAGON MMA

Charles Oliveira se chtěl znovu stát šampionem lehké váhy, ale před návratem do klece se bohužel zranil. Jeho duel s Beneilem Dariushem se tak odložil na neurčito.

Bojovníci normálně své zdravotní problémy nepřibližují, aby toho jejich soupeři v případě bitvy nevyužili, a nejinak tomu bylo i teď. Brazilský „do Bronx“ se měl 6. května v hlavním eliminačním duelu střetnout s borcem, který se aktuálně nese na vlně osmi výher, ale vlivem těžké rány osudu z toho nic nebude.

„Zranil jsem se, bohužel. Dělal jsem vše proto, abych mohl nastoupit, ale doktoři mi doporučili, abych nic neriskoval. Jedná se o zranění, které mi nedovolovalo trénovat, proto jsem prakticky ani neměl na výběr,“ svěřil se Oliveira veřejnosti.

„Musím si teď několik týdnů počkat, dát věcem trochu přirozený vývoj a potom se pokusíme s Dariushem vyjednat nějaký náhradní termín. Rozhodně o ten zápas já i můj tým pořád stojíme, jenom to určitě nebude v květnu,“ přiblížil v interview pro MMA Fighting.

„První signály, které jsem dostal, jsou takové, že by nám UFC mělo vyjít vstříc. Můj a Beneilův zápas má určit nového titulového vyzývatele, proto jsou ochotni počkat. Takže to je taková dobrá zpráva po těch nepříjemných událostech, které mě potkaly. Doufám, že se uvidíme brzy, nejlépe ještě toto léto,“ naznačil Oliveira, kdy by se mohl vrátit.


A teď je jenom otázkou, jaký nový termín tato bitva dostane. Aktuální mistr divize Islam Makhachev měl v říjnu v Abú Dhabí čelit jejímu vítězi, ale je dost možné, že mu UFC mezitím naplánuje jiného soupeře.


Další články