Sleduj nás

Čas na odvetu! Jan Blachowicz se již definitivně rozhodl, polotěžké váze dává sbohem

Čas na odvetu! Jan Blachowicz se již definitivně rozhodl, polotěžké váze dává sbohemFOTO: UFC

Jan Blachowicz je přesvědčený, že se opět může stát šampionem. A pro tuto příležitost mění i váhovou kategorii.

V polotěžké váze je nyní plno, titulový pořadník je navíc vyřešený na dobré dva zápasy dopředu, a protože se s Blachowiczem nepočítá, rozhodl se zařídit po svém.

Ve střední váze se na trůn vrátil Israel Adesanya, s nímž Jana pojí společná minulost. Polský zápasník věří, že mu jeho nigerijský protějšek bude chtít oplatit tu porážku, kterou mu před dvěma lety uštědřil, a proto k němu přichází se zajímavým bojovým návrhem.

„Dáme si odvetu, jen tentokrát bude ve hře jeho pás!“ řekl Blachowicz Petesymu Carrolovi v Ariel Helwani show. Já jsem jediný, koho Izzy nedokázal porazit. Jsem si jistý, že tento neúspěch bude chtít napravit. Aby stmelil svůj odkaz, bude muset. Jsem jedinou kaňkou na jeho skóre,“ poznamenával dnes již čtyřicetiletý bojovník.

Blachowiczovy úmysly jsou zřejmé. Na stará kolena se chce dostat ještě k mistrovskému opasku. Vydat se ale o divizi níže, to není v tomto věku zrovna hračka. A mnoho fanoušků si to uvědomuje, proto jej na tento risk také upozorňují.


„Čím více mi to bude někdo vymlouvat, tím spíše to udělám,“ vzkazoval polský bijec všem pochybovačům. „Já jsem schopný tu váhu (84 kg) spravit, naprosto bez problému. Vím, co a jak mám udělat, nestarejte se o mě. Stačí mi znamení, že ten zápas Izzy a UFC budou chtít, zbytek nechte na mně,“ požádal o důvěru.

„Pro mě je tohle skvělá motivace. Chci se opět stát šampionem, a kdybych získal pás z druhé divize, mohl bych se za svou kariérou dívat jako za úspěšnou. Jsem připraven!“ burcoval Blachowicz.

Nebývá moc zvykem, aby bojovníci, zejména bývalí šampioni, měnili vyšší kategorii za nižší, většinou to bývá naopak. Poslední, kdo si zkusil přechodem do nižší váhy zabojovat o titul, byl TJ Dillashaw. Nakonec s Henrym Cejudem v boji nevydržel ani minutu, a navíc se prokázalo, že aby zvládl z bantamové do muší váhy shodit, tak si ještě dopomohl zakázanými látkami, za něž dostal dvouletou stopku.Další články