Sleduj nás

Brutální přestřelky v postoji! Klub Fighters Zone pořádá v Praze galavečer bojových sportů

Brutální přestřelky v postoji! Klub Fighters Zone pořádá v Praze galavečer bojových sportůFoto: se souhlasem Gora Harutjunjana

Opravdový boj a nefalšovaná vášeň pro sport jako takový. Kickbox ve své ryzí podobě, kdy zápasníci nespekulují nad rekordem a ani se nehádají o výplatu. Přesně to nás čeká již 24. února na turnaji, který pořádá klub Fighters Zone, za kterým stojí mnohonásobný šampion Gor Harutjunjan.

Portál Top-Fight.cz si tentokrát připravil pro samotného pořadatele několik otázek.

Kde se vzal nápad uspořádat vlastní galavečer?

Už delší dobu naše centrum Fighter’s Zone navštěvuje spoustu nadějných a šikovných svěřenců. Často se nám ale stávalo, že na oficiálních akcích nebyli dostatečně obsazovaní z důvodu nedostatku protivníků. Většinu závodníků máme tak v takovém “blbém” přechodu od začátečníků do profi. Takže jako trenér cítím potřebu pro ně zajistit takový most pro usnadnění přechodu a možnost ukázat své dovednosti před větším publikem. Z myšlenky se stal čin a vytvořil se takový malý “rodinný” galavečer.


Kdo na něm bude zápasit a v jakých disciplínách se bude bojovat?

V podstatě 90 % fight karty je tvořeno z našeho domácího oddílu Retro Gym a zápasit se bude převážně v disciplínách K1 a klasický box. Přizváni budou fighteři/ky z legendárních klubů jako např. Mudroch team, Spartak Žebrák a další.


Víme, že máš za sebou desítky zápasů na různě velkých akcích, čerpal jsi z těchto zkušeností inspiraci?

Určitě ano, podařilo se nám vytvořit zajímavou až sirovou kartu, takže především to je vždy o hlavních aktérech uvnitř ringu. A to věřím, že bude diváky bavit nejvíc. Ostatní vizuální efekty, skvělý DJ, moderátor apod. je samozřejmě zajištěno tak, aby si to diváci v sále užili maximálně.

Kdo ti s organizací takto velké akce pomáhá?

Chtěl bych poděkovat partnerům, bez kterých by organizace nebyla rozhodně možná. A ve spolupráci s ČAK (česká asociace kickboxu) jsme se domluvili, že během dne proběhne národní Liga K-1, tak jsme využili příležitosti uspořádat v jeden den rovnou dvě akce. Dále jsou kolem mě skvělí profesionálové svých oborů a všichni byli ochotni nastoupit na společnou loď, která brzy vypluje do neznámých vod. Já jsem nesmírně rád za jejich oddanost a společnou touhu posouvat bojové sporty kupředu. Máte se rozhodně na co těšit!


Jedná se o ojedinělý projekt nebo se můžeme těšit na sérii turnajů?

Je to ještě brzo plánovat, ale budeme se samozřejmě snažit o pokračování a posouvání svých vlastních hranic.

Na závěr pozvi naše čtenáře na Gala Fighter’s Zone!

Pamatuji si, že když jsem zápasil na podobné úrovni svěřenců, vždy to bylo o pořádných bitkách a přestřelkách bez větších strategií, přesně tohle tě čeká. Touha nechat v ringu vše a pro vítězství udělat maximum, to bude určitě dostatečný důvod dorazit a podpořit kluky a dívky. Pokud by to bylo málo, tak skvělý a vyspělý zápas středních vah jistě zajistí Jan Blažek a čerstvě ověnčený pásy Petr Novotný. A tento duel tě rozhodně zvedne ze židle. Takže chceš-li vidět dneska už ojedinělé nefalšované pořádné bitvy, tak doraž, protože se na tuhle akci 100% vyplatí přijít.


Další články