Sleduj nás

Zameť si nejdřív před vlastním prahem! Novotný v Oktagonu prodává zápasy a chce tady soudit Růžičku? čílí se Marhanský

Zameť si nejdřív před vlastním prahem! Novotný v Oktagonu prodává zápasy a chce tady soudit Růžičku? čílí se MarhanskýFOTO: OKTAGON MMA

Kauza kolem Mawara dala vzniknout dalším třecím plochám mezi šéfy OKTAGONu a RFA.

Ondřej Novotný, který měl Tadeáše pod sebou v době projektu Undreground, se ve svém vysílání ostře vymezil k chování mladého bijce. Video odsoudil a prakticky nad Růžičkou zlomil hůl. O podobné stanovisko navíc požádal i zbylé tuzemské promotéry, čímž Mawarovi výrazně zkomplikoval další účinkování na domácí scéně.

„Samozřejmě jsem to video viděl. Co k tomu říct? Je to naprosté šílenství. To video je jedna z nejnechutnějších věcí za 25 let, co jsem viděl. Nemá to co dělat s bojovými sporty a kodexem. Já jsem ten, který dává další šanci, ale tady můžu slíbit, že prostě v OKTAGONu se to už nikdy nestane. Ať už ty okolnosti byly jakékoliv, tak to video je něco, co posouvá všechny o krok zpět. Byl bych rád, kdyby to byl úzus domácích organizací, a tímhle skončilo. Víc k tomu asi nic nemám,“ prohlásil boss žlutočerné organizace znechuceným tónem na Instagramu.

K celému incidentu se samozřejmě musel vyjádřit i Mawarův současný zaměstnavatel Boris Marhanský. Šéf RFA podotkl, že zatím nikdo neví, co se přesně odehrálo a zda je Růžička opravdu takový agresor, jak ho vykreslila senzacechtivá redakce CNN Prima News.

„Rychlé vyjádření k Tadeáši Růžičkovi. My jako RFA se určitě neztotožňujeme s videem, které koluje. Nebudeme však vynášet soudy, dokud nebudeme vědět, jak to bylo a celou pravdu. Je to nyní na Tadeášovi, aby se k tomu postavil jako chlap a všem nám to vysvětlil. Zda to bylo skutečné, nebo ne, a za jakých okolností se to stalo. My si každopádně počkáme, protože to vyšetřuje i policie, takže pravdu se dozvíme,“ je zatím zdrženlivý k unáhleným soudům Marhanský. Ve zbytku svého prohlášení, které zveřejnil na Instagramu, se vrátil ke kauzám, které byly v poslední době spojené s OKTAGONem.


„Přijde mi směšné, že se k tomu vyjadřují jména, která určitě nemají růžovou minulost za sebou. Novotný tu dává bany a na jeho turnajích je zápasník, který jasně prodal zápas. Celá Galanta to měla vsazeno. Pokazil tak jméno tomuto sportu. Hlavní zápas tam má zápasník, který má kauzu za kauzou. Možná bych si prvně zametl před vlastním prahem a až poté se vyjadřoval k ostatním organizacím a bojovníkům!“


Další články