Sleduj nás

Boráros, Balaton a drogy? To je svaté! Zápasníci UFC si libují v domácím násilí, zbraních i hazardu

Boráros, Balaton a drogy? To je svaté! Zápasníci UFC si libují v domácím násilí, zbraních i hazarduFOTO: OKTAGON MMA

Současné i bývalé hvězdy UFC mají nového koníčka. Už to však není hazard a střelné zbraně, ale domácí násilí.

Toho už se totiž dopustili již tři renomovaní borci. U známého recidivisty Jona Jonese se bohužel nejednalo o nic překvapivého. Bones již v minulosti utekl od dopravní nehody, nebo se projížděl pod vlivem narkotik a alkoholu po městě s nabitou zbraní na místě spolujezdce.

Není to tak dlouho, co slavil ve Vegas uvedení do síně slávy tak bujaře, až na něj vyděšená partnerka musela zavolat policii, které se Jones pokusil rozbít služební vůz hlavou.


Dalším, kdo se chtěl stát hrdinou krimi zpráv, byl veterán Chuck Liddell. Toho si policejní hlídka odvezla, ale Iceman se v cele příliš neohřál a na kauci 20 000 USD odešel brzy domů.

Na svém Instagramu poté vydal prohlášení, ve kterém uvedl, že obětí domácího násilí byl on sám a zadržet se nechal, aby v klepetech neskončila jeho agresivní manželka.


Jak se věci u Liddellů doma mají, to vědí asi jen oni, ale soud vydal nová opatření, která snad podobným incidentům zabrání.

Poslední a pravděpodobně nejzávažnější případ, ten má na svědomí osmadvacetiletý Luis Pena. Ten měl svoji přítelkyni udeřit a poté rozbít její telefon. Podobného jednání se dopustil podruhé v krátké době a tak kromě dobré pověsti přišel i o práci. UFC se totiž k celé aféře postavilo jednoznačně a nadějného borce lehké váhy propustilo ze svých služeb.

„UFC ví o obviněních spojených s Luisem Penou. Pena hovořil o svých psychických problémech i o zneužívaní zakázaných látek. Organizace mu poskytla veškerou odbornou pomoc. Momentálně je jasné, že Pan Pena musí dostat čas, aby si věci urovnal a také nesl odpovědnost za své činy. Jeho manager byl informován o ukončení kontraktu.“


Tvrdé stanovisko organizace přináší otázku, proč stejně nekompromisní přístup nepřišel po dalším z mnoha průšvihů Jona Jonese. Historicky nejmladší šampion je magnet na potíže, a tak je jen otázkou času, kdy přidá další přešlap.

Zdroj: UFC


Další články