Sleduj nás

Bohatá nadílka od Putina. Khabib dostal za výhru nad McGregorem majetek ve výši 20 milionů dolarů

Bohatá nadílka od Putina. Khabib dostal za výhru nad McGregorem majetek ve výši 20 milionů dolarůFOTO: UFC

Už je to více než pět let, co se uskutečnil největší zápas v celé historii MMA. Málokdo ovšem ví, že si za něj Khabib vysloužil od prezidenta Putina speciální odměnu.

Vladimir Putin je znám svou vášní ke sportu i tím, že nejlepší ruské sportovce dokáže vždy náležitě odměnit.

V roce 2018 vládl smíšeným bojovým uměním „Orel“ Khabib Nurmagomedov, jehož kariérním vrcholem byla ostře sledovaná bitva s Conorem McGregorem. Khabib před zraky prakticky celého světa svého irského soupeře herně vymazal a na konto si připsal první mistrovskou obhajobu, která mu změnila život. A to doslova.


„Bylo pár minut po zápase a než se Khabib stihl vrátit do šatny, tak měl na telefonu Vladimira Putina, který mu chtěl pogratulovat k výhře,“ odhalil nyní po delším časovém odstupu sám šéf UFC Dana White.

„Putin byl tou výhrou tak nadšen, že Khabibovi a jeho otci (Abdulmanapovi) daroval v Rusku majetek za 20 milionů dolarů. Pak navštívil muslimská území, kde tito chlapci přebývají, a dal jim auta, vystavěl tělocvičny a prostě všechno. Dostali vše, co jenom chtěli,“ řekl White v podcastu Games with Names.


Vedle darů od prezidenta Putina se Khabib dočkal uznání i ze strany čečenského lídra Ramzana Kadyrova, který Orlovi daroval například nový Mercedes.

„Když si vezmete, jak Khabib žil předtím a jak žije teď, nedá se to srovnat. Pokud jednou dosáhnete takového bohatství, už se vám nebude chtít každý den vstávat s tím pocitem, že musíte trénovat, abyste zaplatili účty,“ vrátil se ke slovu Dana White.

„Stejný problém je i u Conora McGregora. Ten si žije na jachtě někde na nejslunnějším místě planety, a pokud se takhle máte každý den, už se nenecháte dobrovolně mlátit do obličeje, abyste něčeho dosáhli,“ dodal White, který v současné chvíli stále váhá, zdali se Conor ještě někdy vrátí. Dost se o tom mluví, ale měsíce plynou a ten termín se neustále oddaluje.Další články