Sleduj nás

Bitva Sivák vs. Růžička byla blízko, ani jeden ale neustoupil z finančních nároků, líčí šéf RFA

Bitva Sivák vs. Růžička byla blízko, ani jeden ale neustoupil z finančních nároků, líčí šéf RFAFOTO: Real Fight Arena

Na tuto bitvu byli všichni zvědaví, přesto se jí minimálně celý další rok nedočkáme. 

Václav Sivák je patrně největší postojový talent u nás a Tadeáš „Mawar“ Růžička mu v lecčem dýchá na záda. Fanoušci tedy začali toužit po jejich vzájemném střetu, o kterém se mluví možná už i dva roky. Vzhledem k neustálému budování napětí se dalo očekávat, že se jejich boje jednou dočkáme, teď to tak ale vůbec nevypadá.

Oba bijci sice působí v organizaci RFA, ale oba také znají svou cenu. A aby šli do tohoto rizika, které může lehce pozměnit směr jejich kariéry, hodlají si to nechat pořádně proplatit. O jakou částku se jedná, o tom se rozpovídal šéf organizace Boris Marhanský v interview pro sport.cz.


„Možná jsme tomu byli blízko, ale teď mohu prozradit, že ani jeden z bojovníků nechtěl jít pod jeden milion korun. Oba chtěli mít garanci jednoho milionu, a proto jsme se rozhodli, že na to zatím nekývneme,“ řekl Marhanský, který tedy smazal naděje na případný zářijový střet. Právě začátkem podzimu se měla RFA ukázat v Praze.

„Chtěli jsme, aby to byl pro Prahu hlavní zápas, což teď nevyjde. Pokud budou oba kluci na svých finančních nárocích trvat, tak se to pokusíme uspořádat příští rok, jen za trochu jiných podmínek,“ přidal s tím, že je možné, že se celý galavečer RFA neuspořádá v Praze, ale v nějakém jiném velkém městě, kde pronájem stadionu není tak drahý.


Drobná útěcha by zde tedy pořád byla, nicméně další rok čekání je velice dlouhá doba. To už se Vašek i Tadeáš mohou ve své kariéře posunout a zamířit do světa. Bojové sporty se sice na domácí scéně o něco rozrostly, ale i tak se špičková kvalita musí hledat spíše v zahraničí.


Další články