Sleduj nás

Bitva o český titul se blíží! Lukáš Fajk se rozčílil kvůli váze a slíbil Václavu Pejsarovi TKO v prvním kole

Bitva o český titul se blíží! Lukáš Fajk se rozčílil kvůli váze a slíbil Václavu Pejsarovi TKO v prvním koleFOTO: TOP RANK

Česká scéna profesionálního boxu si v posledních letech žila svým poklidným životem, tedy alespoň dokud se nezjevil Lukáš Fajk, který zahnívající rybníček pořádně rozbouřil.

Svérázný bijec umí zaujmout atraktivním stylem, zajímavým životním příběhem i drzými hláškami. Letos se mu navíc povedl obrovský úspěch v podobě zisku evropského titulu IBO a další metou je opasek pro českého šampiona bridgerweight kategorie.

Titul ve váze do 102 kilogramů bude ve hře 16. června v hale na Královce na galavečeru, který pořádá Lukášova stáj Patron Boxing. Fajk tak konečně dostane možnost vybojovat opasek, o který se hlásí téměř rok.

Dohodnout zápas byl pro promotéra Patrika Knoppa pořádný oříšek, a nakonec se vše odvíjelo od finančních požadavků Václava Pejsara. Podle našich informací by si měl osmatřicetiletý bijec přijít na čtvrtmilionu korun, což je na domácí poměry královská výplata.

„Není to žádný money fight jako Vémola vs. Marpo. Pokud však bereme čistě boxerský zápas, který je někde oficiálně zapsaný, jedná se o jednu z nejvyšších částek,“ potvrdil Pejsar pro Patron Boxing YouTube, že bude nastupovat do ringu s příjemně naplněnou peněženkou. Na druhé straně ovšem takové nadšení nevládne.


„Za zápas skoro nic nemám. Všechny peníze se darují Vencovi, aby se duel uskutečnil. Takhle to prostě chodí, když zápas pořádá tvoje domácí stáj. Teď sice musím něco oželet, ale vynahradím si to, až budu mít titul,“ odkryl Lukáš standartní rozložení balíku peněz, který je na titulový zápas určený.

Pokud byl Fajk se svojí výplatou v naprostém zenu, otázka na dohodnutou váhu jej donutila vyletět jako čertíka z krabičky. Titul, o který si to dvě nejlepší těžké váhy české republiky rozdají, je oficiálně stanoven do 102 kilogramů. Aby ale došlo k dohodě, vymohla si strana Václava Pejsara dohodnutou váhu do 99 kilo. To rozčílilo Lukáše Fajka, který nechápe, proč má hubnout další tři kila, a proč se nedodrží mezinárodní limit pro bridgerweight.

„Nevím, proč jdeme limit do devětadevadesáti kilo, když to má být 102. Kdo si takovou kravinu vymyslel? Drží pás ve váze 102 a jdeme tohle? Proč jdeme sakra nějakých devětadevadesát?“


Uvidíme, zda bude mít Fajkův výbuch nějaký dopad a v jaké váze se boj odehraje.

Zápas je každopádně dohodnutý a s největší pravděpodobností se jedná o největší událost, která se v boxerském ringu v Čechách letos odehraje.


Další články