Sleduj nás

Beneil Dariush radí Volkanovskimu, jak se dá Makhachev porazit

Beneil Dariush radí Volkanovskimu, jak se dá Makhachev porazitFOTO: UFC

Beneil Dariush věří, že je Islam Makhachev porazitelný. Svou radu se rozhodl předat Alexanderovi Volkanovskimu.

Jako ostatní dagestánští borci, i Islam Makhachev je prvotřídním grapplerem, kterého navíc učili ti nejlepší. Dá se tedy logicky předpokládat, že se Volkanovskiho bude snažit udolat na zemi. Jak se tedy jeho dominantní styl boje dá zastavit?

„Kouzlo je v pohybu,“ odpovídá Beneil Dariush. „Musíte se neustále hýbat, abyste snížili riziko, že vás Islam strhne na zem. Důležité jsou také útoky, a především pak jab. Ten jab je strašně důležitý, protože ho bude vyvádět z klidu a může si tím připravit půdu pro nějakou kombinaci, když se nabídne vhodná příležitost,“ snažil se vysvětlit.


„Pokud sledujete Makhacheva, vše dělá jako přes kopírák, ale dělá to vážně dobře. Pokud tedy dokážete přečíst jeho hru, můžete ho vyvést z míry. Tohle je podle mě klíčem k úspěchu. On je navyklý na nějaký koloběh, ze kterého ho musíte dostat,“ líčí.

„Ono se to snáz říká jak dělá, proto je velmi důležitý ten dobrý a neustálý pohyb. Vím, že Alex se umí hýbat a že v postoji dokáže být lepší. Pokud si dokáže Makhacheva dobře načíst, tak vyhraje, o tom jsem přesvědčený,“ sdělil Dariush v interview pro Helen Yee.


Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články