Sleduj nás

Volkanovski: Mám skálopevnou obranu, hodně bych se divil, kdyby mnou Makhachev prošel

Volkanovski: Mám skálopevnou obranu, hodně bych se divil, kdyby mnou Makhachev prošelFOTO: UFC

Bitva se pomalu blíží a Alexander Volkanovski nabírá čím dál větší sebevědomí.

Turnaj UFC 284 se uskuteční 12. února v australském Perthu, kde se tamní hala z naprosté většiny zaplní fanoušky domácího borce Alexandera Volkanovskiho. Tomu momentálně v UFC náleží pás šampiona pérové váhy a právě v Perthu se svou mistrovskou sbírku pokusí rozšířit.

Ačkoliv je Volkanovski proti Makhachevovi papírovým outsiderem, dost si na něho věří. Sami MMA fanoušci prý doteď neví, čeho všeho je Alex schopen.


„I navzdory tomu, že jsem nejlepším MMA bojovníkem současnosti, tak mě udivuje, kolik lidí mě pořád neustále podceňuje. V čem je Islam lepší, než jsem já? Má jedinou výhodu, a to takovou, že je přirozená lehká váha. To já do lehké váhy musel nabrat, ale zvládl jsem to, své tělo jsem nové kategorii přizpůsobil,“ řekl Volkanovski jako host na YouTube kanálu u Israela Adesanyi.

„Dobře, jsem o něco menší jak Makhachev, ale zato mám skálopevnou obranu. Hodně bych se divil, kdyby jí Makhachev prolomil. V postoji mu nedám příliš šancí a na zemi mě neudrží, jak si mnoho lidí myslí nebo jak říkají… Takhle může mluvit jen člověk, co mě nezná a nikdy se mnou ani netrénoval,“ líčí.


„Co jsem nabral svalovou hmotu, cítím, že jsem mnohem silnější. Jsem možná menší jak Makhachev, ale na to jsem zvyklý. Všichni mí soupeři z pérové váhy byli vyšší. Každý z mých protivníků však po deseti sekundách boje poznal, že výška nic neznamená. Mám totiž tak skvělý pohyb nohou, že dokážu eliminovat přednosti kohokoliv, kdo přede mnou stojí. Věřím tomu, že pro Makhacheva budu hádankou, kterou on nedokáže vyřešit. Skutečně cítím, že se stanu šampionem lehké váhy!“ pronesl Volkanovski.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články