Sleduj nás

Barboza: Pomohl jsem Poirierovi s přípravou. Nejdřív ho porazí on a pak ho dám v odvetě i já

Barboza: Pomohl jsem Poirierovi s přípravou. Nejdřív ho porazí on a pak ho dám v odvetě i já

Edson Barboza, který bude stejně jako Khabib a Poirier účinkovat na UFC 242 v Abú Dhabí, veřejnosti prozradil, že svému týmovému kolegovi Dustinovi pomohl s přípravou.

Psal se tehdy prosinec roku 2017 a Edson Barboza po sérií tří výher vstoupil do klece proti neomylnému ruskému Orlovi. Nakonec z této bitvy byl jenom tah na jednu branku, během níž dostával Barboza výprask a Khabib si došel pro jednostranné bodové rozhodnutí.

Ačkoliv se jednalo o krutou porážku, i taková přinesla cenné zkušenosti. „Pomohl jsem Dustinovi, protože jsem sám s Khabibem bojoval, a tak vím, jak útočí a jaké jsou jeho tendence,“ prozradil brazilský zápasník den před chystaným turnajem.

Podle jeho svědectví bude zápas daleko vyrovnanější, než nám naznačují papírové předpoklady. „Vidím to tak 50/50. Každá chyba se bude trestat. Dustin pro tuhle chvíli tvrdě dřel, je ve skvělé formě. Věřím, že vyhraje a odnese si domů další pás šampiona,“ nepochyboval Barboza.


Na Khabiba si brousí zuby Conor McGregor, ale údajně není sám. „Nurmagomedov je jedním z těch chlápků, s kterými si přeju odvetu. V posledním zápase proti němu mi chyběl pohyb, a proto mě dostával na zem tak snadno. Vím, co jsem dělal špatně, a také vím, jak se dá porazit,“ odhaloval 33letý Brazilec.

„Slibuji vám, že pokud se znovu utkáme, půjdu přímo po něm a už se nebudu znepokojovat jeho wrestlingem. To je ta chyba, které se proti němu všichni dopouští. Každý se moc bojí jeho takedownů, až se zapomenou soustředit na svou vlastní taktiku,“ uzavíral Barboza, který se na UFC 242 střetne s Paulem Federem.


Další články

Zklamání pro natěšené fanoušky. Vysněný superzápas světových šampionů se podle vedení definitivně rozplynul

Skrýval se za oponou chystaného historického galavečera v Bílém domě pečlivě utajovaný superzápas? „O to, jaké duely aktuálně domlouváme, se vůbec nestarejte,“ odsekl novinářům s kamennou tváří šéf UFC Dana White a následně smetl ze stolu veškeré divoké spekulace o tom, že se na trávníku amerického prezidenta měli původně poprat elitní šampioni Islam Machačev a Ilia Topuria.

Zklamání pro natěšené fanoušky. Vysněný superzápas světových šampionů se podle vedení definitivně rozplynul

Novozélandský panter nemá rád tlak. Procházka slibuje tvrdý lov a zisk prestižního pásu

Tuzemská scéna bojových sportů zadržuje dech v očekávání dalšího obrovského milníku. Jiří Procházka se za pět týdnů postaví do klece v prosluněném Miami, aby na velkolepém turnaji UFC 327 zabojoval o uvolněný titul polotěžké divize proti Carlosi Ulbergovi. Zápas o absolutního krále divize vypukne pro české diváky v brzkých ranních hodinách.

Novozélandský panter nemá rád tlak. Procházka slibuje tvrdý lov a zisk prestižního pásu

„Sejme ho v prvním kole!“ Domácí publikum hrubě podceňuje vražednou sílu Černého jaguára

„Tenhle chlap dokáže vypnout světla mrknutím oka,“ pronesl na adresu Ulberga uznávaný expert a potvrdil, že dubnová bitva na slunné Floridě nepřinese žádnou odpočinkovou podívanou. Český válečník Jiří Procházka má sice na dosah znovuzískání ztraceného trůnu, pročež se ale musí vypořádat s mimořádně inteligentním predátorem z opačného konce planety.

„Sejme ho v prvním kole!“ Domácí publikum hrubě podceňuje vražednou sílu Černého jaguára