Sleduj nás

Attila Végh: Ohledně sypání mám čisté svědomí! Většinou obviňují ti, co mají pivní pupek

Attila Végh: Ohledně sypání mám čisté svědomí! Většinou obviňují ti, co mají pivní pupekFOTO: OKTAGON MMA

Forma slovenské legendy před „Odvetou století“ graduje. Tělo Attily Végha prošlo dramatickou proměnou, která u škarohlídů vyvolala poznámky o užívání steroidů. Odpověď zkušeného bijce ovšem maže veškeré pochybnosti.

Hlavní zápas turnaje Oktagon 58 je za dveřmi. Karlos Vémola dostane svoji vytouženou odvetu, po které volá již od roku 2019. Touha odčinit bolestivou porážku žene prvního Čecha v UFC v extrémní přípravě. Kempy v Americe i Thajsku doplňuje tvrdá dřina v oblíbeném Reinders Gymu, kde Attilu simulují dlouhé ruce Matěje Peňáze. Ani Végh ovšem nezahálí a šlape v přípravě na sto procent. Na jeho postavě se to samozřejmě projevilo, což vyvolalo spoustu štiplavých poznámek.

„Mám za sebou již pět měsíců přípravy, což je samozřejmě vidět. Všichni říkají, že jsem nasypaný, ale já mám v tomhle ohledu čisté svědomí. Ať se klidně nasypou a vypadají jako já. To, co jsem s tělem dokázal, je výsledek tvrdé dřiny a mentálního nastavení,“ vysvětlil Attila svoji proměnu, které kromě tréninku pomohla i striktní dieta.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Pro českého „Terminátora“ je špatnou zprávou, že s podobným nasazením trénoval Attila i před prvním zápasem, a všichni víme, jaký byl výsledek. Podobné průpovídky musel bývalý šampion Bellatoru poslouchat i před turnajem Oktagon 15, ale stejně jako tenkrát, ani teď si z nich Végh příliš nedělá.

„Většinou kritizují lidé, kteří mají v ruce půllitr piva, a k tomu pupek. Mám na to trochu nervy, protože nemají žádné informace a nevidí naši cestu. Nemyslím to jen na sebe, ale i u ostatních. Vidí jen výsledek, a z toho dělají nějaká stanoviska. Já jsem otevřený testům na doping,“ uzavřel jasně debatu Attila v rozhovoru, který poskytl sport.cz.


Dokud Oktagon nezačne plošně testovat své bojovníky, budou se bohužel podobná obvinění objevovat i nadále. K tématu se nedávno vyjádřil i UFC bojovník David Dvořák, který se jako mnoho jiných staví za čistější tuzemské MMA. Zda se ledy pohnou požadovaným směrem, to je jen na vůli odpovědných bossů, kteří se ovšem musejí odhodlat k nepopulárnímu kroku.


Další články