Sleduj nás

Artem Lobov o tom, jak celá roztržka mezi táborem Conora a Khabiba začala

Artem Lobov o tom, jak celá roztržka mezi táborem Conora a Khabiba začala

Zdali celý průběh sledujete podrobně jako my, pak asi víte, kdo je Artem Lobov a jakou roli hrál v tomto příběhu. Zápasník, který se nachází v týmu Conora McGregora, jednou řekl cosi špatného na adresu ruského šampiona Khabiba Nurmagomedova, kvůli čemuž si ho The Eagle se svou družinou našel a výrazněji mu domluvil. To se ovšem ale nelíbilo irskému borci, jenž se svého přítele v nouzi zastal. 

Nicméně tato verze příběhu údajně ještě nebyla jakýmsi spouštěčem událostí, které nakonec vyvrcholily až duelem 6. října. Vše začalo o necelé dva roky dříve, a to (možná překvapivě) z úst dagestánského bojovníka, jemuž se nelíbilo, že Conor „odklepal jako kuře“ v souboji s Diazem a několik chvil na to mu byl dovolen zápas o titul v lehké hmotnostní kategorii. Tedy přesně v té divizi, kde působí Khabib, a o ten titul, o nějž sám usiloval.

„Nejsem si jistý, jestli o tom víte, ale z nějakého důvodu začal Khabiba Conora nazývat kuřetem,“ popisuje Lobov (Nurmagomedovova slova po výhře nad Michaelem Johnsonem v roce 2016: „Chci bojovat s tím vaším kuřetem.“). „Víte, tam, odkud jsem, není kuře jenom zvíře, je to hrubá nadávka směrovaná na muže, jenž je znásilňován ve vězení. Jsem si jistý, že o tom Khabib věděl,“ pokračuje.

Conor McGregor po prohře


Podle všeho byl ale Khabib v právu. V té době měl na svém kontě 24 výher bez jediné porážky, ale titulového zápasu se stejně nedočkal. Podobně jako se nám nedávno svěřila Ronda Rousey, že „UFC má své oblíbence, na které nedá dopustit“, tak něco podobného začal na vlastní kůži pociťovat i sám ruský orel, jenž na svou mistrovskou příležitost sice čekal, leč marně.  

Ale zpátky k Artemovi a jeho rozhovoru. „Proč s tím Khabib začal? Musíte se na to zeptat jeho. Conor mu do té doby nic neudělal, a dokonce o něm ani nic špatného neřekl. Navíc se nejedná o něco lehkomyslného, kuře je velice ostrá urážka u nás v Rusku,“ uvádí Lobov, který ovšem nebral v úvahu to, že by Khabib mohl tím pojmem myslet na Conorovo klepání pokaždé, když mu dojde dech. 

Artem Lobov komentuje incident v UFC


Co jej však šlechtí, tak to, že se přiznal ke svému hrubému interview, v němž poněkud pomlouval Nurmagomedova. I když nám tato slova odhalena nebyla, Khabib si jej poté v Brooklynu našel a společně se svými kolegy ho vyzpovídal. Jisté záběry, které jsou všude po internetu, nám ukazují, jak jej The Eagle drží za krkem, přičemž se dožadoval odpovědi, proč o něm takto nepěkně Artem mluvil. 

Tato reakce pak nenechala klidného Conora McGregora, který se rozhodl vstoupit do dějství velice výrazným způsobem (newyorský útok na autobus). „Když se o tom Conor dozvěděl, napsal mi zprávu: ‚Jsem na cestě. Je mi jedno, kdo, kde, kdy nebo jak, ty jsi můj bratr a já tě nenechám na holičkách.‘ Co se dělo potom, to už všichni víme,“ uzavírá Lobov.


Další články