Sleduj nás

Anthony Smith navrhuje zásadní změnu, která by mohla navždy změnit těžkou váhu UFC

Anthony Smith navrhuje zásadní změnu, která by mohla navždy změnit těžkou váhu UFCFOTO: UFC

Je třeba jít s dobou, a proto Anthony Smith navrhuje, aby i v UFC došlo ke zrušení vrchního hmotnostního limitu těžké váhy.

V současné chvíli to platí tak, že v těžké váze máme limit stanovený na 120 kilogramů, což je věc, se kterou se například v boxu (kde je však mnohem více hmotnostních kategorií) vůbec nesetkáváme. Byla by tedy škoda, aby jistí zápasníci i v MMA byli limitováni hmotnostními podmínkami, o čemž se více rozpovídal elitní zápasník a bývalý titulový uchazeč Anthony „Lionheart“ Smith.

„Myslím si, že je třeba jít s dobou. Několik let jsme měli možnost zkoušet, jak hmotnostní kategorie fungují, a teď už víme, co je pro nás nejlepší. Udělal bych proto jisté změny, které budou ku prospěchu této hry,“ řekl muž, který by se v budoucnu mohl stát i jedním ze soupeřů Jiřího Procházky.


„Změnil bych limit lehké váhy. Posunul bych ho buďto výše, nebo níže, na tom nezáleží. Jde o to, že ten skok mezi 70 a 77 kg (hranice lehké a velterové váhy) je moc velký. Většina zápasníků kvůli tomu silově ztrácí. Nejvíce bojovníků váží mezi 70-80 kg a bylo by pro ně lepší, kdyby měli divizi přímo uprostřed této hranice,“ vysvětloval.

„A vůbec největší změna, kterou bych rád zavedl, je zrušení limitu v těžké váze. Tím, že tam je hmotnostní strop, přicházíme o spoustu atraktivních soubojů. Mnoho bojovníků z celého světa přesahuje ten limit 120 kilogramů a dveře nejen do UFC se jim proto zavírají. Přitom dokáží předvést velice atraktivní souboje,“ poukazuje.


„Tohle jsou změny, které dávají smysl. Jsem si jistý, že ta možnost bude dříve nebo později na stole, protože všechny sporty jdou s dobou. Je jen otázkou času, kdy to trkne i někoho v UFC,“ uvedl Smith v Believe You Me podcastu u Michaela Bispinga.


Další články