Sleduj nás

Anthony Joshua: Doufám, že Usyk Furymu pořádně namlátí. Tak moc je mi ten člověk nesympatický!

Anthony Joshua: Doufám, že Usyk Furymu pořádně namlátí. Tak moc je mi ten člověk nesympatický! Foto: Top Rank

Anthony Joshua bude mít v souboji Furyho s Usykem svého favorita. Vedou ho k tomu velice osobní důvody.

Ač to jsou oba Britové, nenávist jednoho k druhému se v nich nezapře. Gypsy King i AJ se pravidelně pošťuchují a nejinak tomu ve své podstatě bylo i teď.

Před námi je velký sjednocující souboj, ve kterém se Tyson Fury jakožto držitel WBC opasku střetne s Oleksandrem Usykem, v jehož moci jsou pásy IBF, IBO, WBA a WBO. Papírové předpoklady jsou poměrně vyrovnané, přesto stále lehce favorizují 206 cm vysokého rodáka z Manchesteru. Kdybyste se ale zeptali Anthonyho Joshuy, ten by byl nejraději, kdyby jeho britský kolega padnul.


„Naprosto jednoznačně budu v souvislosti s tímto soubojem fandit Oleksandru Usykovi. Porazil mě sice, ale stále ho uznávám a on uznává mě, což se o Furym říct nedá. Ten člověk o mně nikdy nemluvil zrovna hezky, vždy na mě házel špínu, tak nevidím důvod, proč bych měl někoho takového podporovat,“ svěřil se AJ kanálu TNT Sports.

„Těším se na dobrý zápas, doufám, že oba borci předvedou, co nejlepšího se v nich nachází, ale fandím Usykovi a doufám, že Furymu pořádně namlátí. Tím bych to asi uzavřel. Bylo by šílené, abych to po tom všem přál Tysonovi, který mi je jako člověk silně nesympatický!“ vypíchl Joshua dodatečně.


Patrně nemá cenu si k tomu ještě něco dodávat. AJ sází na morální hodnoty, a i když ho porážky s Usykem dodnes dost štvou, tak svému přemožiteli přeje jenom štěstí.

Pakliže se nepřihodí již nic neočekávaného, k boji o všechny prestižní pásy těžké váhy boxu dojde v sobotu 18. května na horké saúdskoarabské půdě. Jedná se o záložní termín, ten původní, jenž nás odkazoval na 17. února, se odsunul kvůli tržné ráně na obočí, jež si Tyson přivodil během tréninku.   


Další články