Sleduj nás

Alex Pereira předvídá, jak dopadne bitva s Procházkou. Ve vzduchu je cítit další KO

Alex Pereira předvídá, jak dopadne bitva s Procházkou. Ve vzduchu je cítit další KOFOTO: UFC

Málokdo má tak vysoké sebevědomí a takovou odvahu jako Alex Pereira. Proto prakticky bez přípravy vstupuje do dalšího zápasu.

Společně s Jirkou zachránili turnaj UFC 295, kde se měli původně utkat Stipe Miocic s Jonem Jonesem. Následně Alex zachránil hlavní zápas UFC 300, kam Dana White nemohl najít odpovídající titulovou dvojici, neboť se dočkal mnoha odmítnutí. A nakonec jde opět s Procházkou zachránit turnaj UFC 303, který se bude konat již 30. června. A co na tom, že si právě užívá dovolenou v Austrálii. Přišla příležitost, tak se jí chopil.

„Nejsem už nejmladší a chci toho co nejvíce stihnout. Myslím si, že takhle bychom měli uvažovat všichni, co se ničeho nebojíme a chceme něco dokázat. Teď jsem zdravý, tak budu bojovat, pak bych toho mohl litovat,“ vysvětloval Poatan pro plátek Combate, proč se rozhodl kývnout na další short notice nabídku.

Svého soupeře již dobře zná. Loni v listopadu ho porazil na technické KO. Někdo by řekl, že šlo o lehce sporné rozhodnutí, neboť rozhodčí Marc Goddard v daný moment zasáhl příliš brzo, aniž by dal Jirkovi šanci se vzpamatovat. Druzí naopak souhlasí, že šlo o správné rozhodnutí. Téměř nikdo ale nenamítá, proč by se oba borci nemohli střetnout znovu.

„Tohle jsou přesně důvody, proč vás lidé uznávají. Když se ženete do těch největších výzev a nepřemýšlíte nad časem ani jejich náročností. Já jsem tím, kdo podstupuje rizika, bohužel totéž ale nemohu říct o mnoha svých kolezích,“ uvedl Pereira, který se tak mohl obořit například i do takového Magomeda Ankalaeva, který se dožadoval, aby duel s brazilským šampionem proběhl v říjnu v Abú Dhabí. 


A k samotné predikci… „Myslím si, že znovu vyhraji. Jsem schopný znovu vyhrát. Samozřejmě, Jirka umí být nebezpečným bojovníkem a vůbec netuším, jak se připravuje nebo jestli dělá nějaké změny, ale tohle je zkrátka tím, čím jsme. Oba dva podstupujeme rizika a jdeme do toho naplno, určitě uvidíme další KO,“ předpověděl Poatan, jenž stráví v přípravě na odvetu s Procházkou rovných deset dní.


Další články