Sleduj nás

Adesanya: Whittakera jsem mohl ukončit, kdy jsem chtěl, ale bavilo mě si s ním hrát

Adesanya: Whittakera jsem mohl ukončit, kdy jsem chtěl, ale bavilo mě si s ním hrát
Názor z úplně odlišného úhlu pohledu přidal do oběhu současný šampion Israel Adesanya.

Mnozí spekulují o tom, zdali měl Adesanya svou obhajobu s Robertem Whittakerem vůbec vyhrát, ale sám šampion to vidí úplně jinak.

„Nejenže jsem vyhrál, ale navíc jsou všechny názory, co tvrdí opak, úplně směšné. Rob musel vypít hodně vína, pokud se domnívá, že byl v tom zápase lepší,“ kontroval nigerijský mistr z divize do 84 kg.

Následně popsal i svou taktiku. „Mým cílem bylo Robovi ukázat, že na mě nemá. Ať už v postoji, nebo na zemi. Chtěl jsem mu dát najevo, že ať už udělá cokoliv, na výhru to stačit nebude, což se mi povedlo,“ uváděl.

„V prvním kole jsem ho navíc poslal k zemi. Tehdy jsem uvažoval, že bych se zeptat svého trenéra, kde jsem Roba zasáhl, abych věděl, proč spadl. Kdybych znal podrobnosti a kdybych chtěl, hned ve druhém kole bych ho ukončil, já si s ním ale hrál jako kočka s myší.


Dal jsem mu jasně najevo, že jeho taktika, ať už je jakákoliv, proti mně nemůže fungovat. Ukázal jsem mu, že jsou v této hře jisté úrovně a já jsem na té nejvyšší z nich a on se nachází až pode mnou,“ vypověděl Adesanya pro Sky Sports.

Nigerijskému šampionovi bylo zároveň vyčítáno, že z jeho stylu boje nebyla vidět žádná aktivita. K tomu Israel už jen podotkl, že není jeho úkolem útočit, nýbrž jen kontrolovat hru. Roba chtěl herně eliminovat, a to se mu dle přísedících bodových rozhodčích povedlo na jedničku, neboť jej všichni tři označili za vítěze.

Další články