Sleduj nás

Adesanya: Romera ukončím stejně tak rychle jako Whittakera!

Adesanya: Romera ukončím stejně tak rychle jako Whittakera!
Jen něco málo přes měsíc nás dělí od UFC 248, kde bude hlavním trhákem bitva o titul střední váhy. Šampion Israel Adesanya (18-0-0) bude obhajovat svůj pás před Božím bojovníkem Yoelem Romerem (13-4-0) a už teď věří, že půjde o snadnou zkoušku.

„Říkal jsem vám to již před zápasem s Robem (Whittaker) a říkám vám to i nyní, Yoel bude jen další soupeř, kterého čeká krátký proces,“ věří si před avizovaným soubojem nigerijský šampion, jenž v profesionálním MMA ještě nepoznal hořkost porážky.

Svůj titul přitom bude hájit proti dvaačtyřicetiletému veteránovi, co své dva poslední zápasy prohrál. Přesto se jednalo o poměrně těsné porážky, které se zrodily až při bodovém rozhodnutí.


„Romero je soupeř, s kterým tu nikdo bojovat nechtěl, je to takový strašák divize. Darren Till se ho bojí a určitě není sám. Yoel prostě straší spoustu lidí. Je to legenda střední váhy, a proto jsem se rozhodl mu dát příležitost,“ vysvětloval Adesanya volbu svého soupeře.

UFC se ovšem bálo, že se na zápas nebude chtít tolik lidí dívat. S realizací duelu byly aspoň v jeho počátku značné problémy.


„Dana White měl obavy, že se nebudou prodávat lístky ani PPV (platba za zhlédnutí). Myslel si, že Romero už nikoho nezajímá. Řekl jsem mu, ať se o sledovanost nebojí, já to prodám. Romero má KO sílu, která mi může ublížit. Jsem si jistý, že to ví více lidí, co si přejí mě vidět padnout,“ reagoval třicetiletý šampion.

To, že by prohrál, se ale prý nestane. „Už jsem si prošel těžšími testy. Pořád se domnívám, že je Gastelum nejtěžším soupeřem, jakého jsem tu měl. Naopak před Robem mě všichni varovali, jak se mnou vytře podlahu, ale nakonec jsem ho sundal už ve druhém kole. Yoela čeká podobný osud,“ dodával sebevědomě.

Další články