Sleduj nás

Adesanya: Protože Romero nebojoval, tak jsem ho nemohl knokautovat

Adesanya: Protože Romero nebojoval, tak jsem ho nemohl knokautovat

Současný šampion střední váhy UFC Israel „The Last Stylebender“ Adesanya (19-0) se snažil vysvětlit, proč byla jeho poslední obhajoba z hlediska atraktivity utkání tak bídná.

Téměř všichni, včetně Dany Whitea, obviňují Yoela Romera (13-5) z toho, že se nezapojil do boje.

Kubánský rodák prodal své zkušenosti dvaačtyřicetiletého borce a od začátku duelu zvolil šalamounskou taktiku, jejímž hlavním úkolem bylo vyčkávat a kontrovat šampionovy útoky.


Adesanya však nebyl hloupý a brzy pochopil, že chodit na distanc nedává logiku. A tak raději sbíral na dálku, převážně skrze leg kicky, body.


Původní plán byl však jiný. „Mým hlavním plánem bylo trefit Yoela naskočeným kolenem. Ve skutečnosti jsem měl v záloze tři způsoby, jak ho zakončit, tohle byl jeden z nich,“ reagoval Adesanya na kanálu ESPN.

Pokud je nigerijský šampion v něčem dobrý, tak je to v čtení soupeřů. I Romera si načetl a pochopil, že nemá cenu mu chodit na ránu.


„Chtěl jsem tancovat, neměl jsem ale tanečního partnera. Yoel tam jen vyčkával, tak jsem ho sondoval. Občas jsem se přiblížil, abych ho donutil k reakci. Věděl jsem, že chce kontrovat, ale ne vždy se o to pokusil. Našemu tanci chyběla muzika. Kdyby Romero bojoval, tak ho knokautuji. Takhle z toho vznikl nejdivnější zápas, který jsem kdy podstoupil,“ dodával třicetiletý šampion.  


Další články