Sleduj nás

Zpátky v čase: Kincl nikdy nebyl a ani nebude konkurence, řekl Vémola v létě 2022. Dnes se mu tato slova krutě vrací

Zpátky v čase: Kincl nikdy nebyl a ani nebude konkurence, řekl Vémola v létě 2022. Dnes se mu tato slova krutě vracíFOTO: OKTAGON MMA

Rok a půl dozadu Karlos Vémola předpovídal, že to „nějaký“ Patrik Kincl nikam nedotáhne a že pro něho nikdy nebude žádnou hrozbou. Na svých slovech se však pořádně spálil. 

Karlos a Patrik se prvně střetli v roce 2018 ještě pod záštitou dnes už zaniklé organizace XFN. Terminátor urval výhru na body, ale mnozí by řekli, že se přitom výrazně zapotil. I proto byla nadcházejících pět let v řešení odveta.

Druhý zápas obou českých MMA velikánů získal reálné kontury v roce 2022, kdy se Patrik dostal k pásu šampiona střední váhy Oktagonu, po kterém sám Karlos velice lačnil. V ten moment rozjel silné promo, na které si dost možná dobře vzpomínáte i vy sami.


„Nějaký Kincl určitě nikdy nebyl a ani nikdy nebude konkurence. Je to pouze jeden z bojovníků Oktagonu, kterého jsem já osobně už porazil. Teď vyhraju pás v polotěžké váze a potom přejdu do střední a seberu pás té malé tlusté sedmdesát sedmičce, která ve vyšší hmotnostní kategorii vůbec nemá co pohledávat,“ informoval Karlos o svých plánech.

Souboj s Kinclem byl v jednání na prosinec roku 2022, ale protože Vémolu přemohla infekce, došlo k dalšímu odkladu, tentokrát na květen 2023. To už naštěstí žádné další komplikace nepřišly.


„Už jednou jsem Kincla zmlátil a zmlátím ho i podruhé. Neexistuje svět, ve kterém by mě mohl porazit. Je to malej tlusťoch, kterého zmlátím kdykoliv a kdekoliv,“ chvástal se Vémola v rozhovoru pro deník Sport. Jeho hvězda ovšem rychle zhasla.

Návrat do současnosti

Je neuvěřitelné, jak dokáže zafungovat karma a jak se některé věci proti člověku mohou obrátit. Patrikovi Kinclovi se právě vyjednala další titulová obhajoba, a to proti Piotrovi Wawrzyniakovi, zatímco Karlos Vémola doufá v nějaké důstojné ukončení kariéry, ačkoliv mu papírové předpoklady nejsou zrovna nakloněny.

„Člověk by měl dělat všechno s mírou. Jedna věc je ponižovat soupeře a druhá věc je předvést takový trapný výkon a v podstatě tím potvrdit, že jste se té odvetě celou dobu vyhýbali. Karlosovi se už léta do Česka vozili snadní soupeři, především postojáři, kteří na jeho styl nebyli připraveni. Ale kdykoliv potkal někoho, kdo dokáže odvrátit jeho první takedown, tak měl potíže a prohrál,“ napsal našemu webu Mikhail Ragozin, který se s Terminátorem před pár lety sám mohl střetnout. Z jejich duelu vlivem zranění českého bojovníka bohužel sešlo.


„Karlíto o mně říká, že se doma flákám a nikam se neposouvám, ale on čtyři roky aktivně zápasil a jediné kroky, které udělal, byly dozadu. Nijak nevyvinul svoji techniku a nepřiznal si, že na nějaké věci prostě už nestačí,“ přidal se Attila Végh, jenž Karlosovi v červnu bude dělat (zřejmě již) posledního soupeře.

„Vždy jsem říkal, že Karlíto dělá dokola pouze jednu věc, která mu však dlouho fungovala. Jedná se o ten strh na zem, kde vás postupně uštve a zničí. Pokud mu ale odvrátíte jeden dva strhy, postupně ho odzbrojíte, a to je věc, na kterou se Patrik Kincl (a následně i Pirát Krištofič) dokázal skvěle připravit,“ poznamenával Végh, který do „Odvety století“ i s více než čtyřletou pazou v zádech vstoupí jako papírový favorit.   


Další články