Sleduj nás

Zpátky ke kořenům a jednoduchosti. Jiří Procházka líčí, co si připravuje na Rakiče

Zpátky ke kořenům a jednoduchosti. Jiří Procházka líčí, co si připravuje na RakičeFoto: UFC

Po výpadku s Alexem Pereirou musely přijít na řadu změny. Takové, kterými se Jirka vrací zpátky ke svým kořenům.

V podstatě jenom necelé tři týdny nás dělí od Jirkova dalšího zápasu, který se uskuteční na jubilejním turnaji UFC 300. Karta tohoto galavečera je napěchovaná opravdu samými velkými jmény, že na českého bojovníka zbylo místo pouze na prelims. Přesto bude výsledek jeho zápasu velice důležitý.

Srb Aleksandar Rakič se vrací po poměrně vážném zranění kolene, které ho na dva roky vyřadilo mimo hru. Neví se, v jaké formě se vrátí, s bojovými sporty ztratil na poměrně značný časový úsek veškerý kontakt, ale i tak se stále nachází u vrcholu žebříčku a jeho hlad po výhře bude ohromně velký.


Ani jeden z bojovníků to tedy určitě nebude mít lehké. Naše pozornost se ale přeci jenom zaměřuje především na Procházku, kterému je několika lidmi vyčítáno, že nám ve svém posledním duelu odhalil všechny slabiny. Je pravda, že jeho příprava nebyla kompletní, objevily se tam nějaké zdravotní komplikace, ale také je pravda, že beze změn pokračovat nelze.

„Nechci vyloženě říkat, že se jedná o návrat k mým kořenům, jako byly mé staré bomby, přestřelky a tak, ale chci si to připomenout. Ponecháme si výdobytky celé kariéry a vrátíme se zpět k tvrdé dřině,“ uvedl Procházka pro sport.cz, na co se ve své přípravě zaměřil.


„Už mi z toho prchala trochu ta jednoduchost. Chodím také víc na karate, jezdím thajský lapy, podstupuji silové tréninky, jako jsem to dělal dřív,“ podotkl český samuraj, na kterého bude 13. dubna v UFC čekat „teprve“ pátý zápas. Předpokládá se ovšem, že když vyhraje, a ideálně nějakým ukázkovým způsobem, pak by se mohl stát dalším titulovým vyzývatelem. Z hlediska zásluh však nesmíme opomenout ještě Magomeda Ankalaeva, který na svou příležitost stále čeká.


Další články