Sleduj nás

Zpátky do boje a rovnou vstříc polskému peklu. Nejlepší český boxer hlásí další zápas, může se v něm lámat chleba

Zpátky do boje a rovnou vstříc polskému peklu. Nejlepší český boxer hlásí další zápas, může se v něm lámat chlebaFOTO: TOP RANK

Těžký zápas se zkušeným polským soupeřem čeká na českou pound-for-pound jedničku Lukáše Dekýše.

Lukáš je několik posledních týdnů v přípravě, která 22. března vyvrcholí osmikolovým zápasem, jež poslouží jako generálka k titulové bitvě, k níž dojde v létě.

Za soupeře byl české P4P jedničce (napříč všemi váhami) zvolen Kamil Mlodzinský, kterému ve světovém žebříčku velterové váhy náleží 332. příčka. Je nutné však podotknout, že se aktuálně nese na vlně pěti vyhraných zápasů a od roku 2019 si drží i čistý štít, co se proher týče.


„O Kamilovi si myslím, že to je kvalitní a zkušený boxer. Technicky dobře nadaný. Na Polsko velké jméno. Naopak, slabší stránka by mohla být jeho rychlost, ale to uvidíme až v samotném zápase,“ shrnul Dekýš stručně pro náš web, jak hodnotí svého soupeře.

„Chtěl jsem velké jméno, a to mi dovezli. Nemohu si stěžovat. Lukáše Dekýše hodnotím kladně ve všech směrech. Beru jej jako velký test, který mě může dost vystřelit, pokud ho zvládnu,“ přidal svůj komentář Kamil Mlodzinský.


Oba borci jsou tedy naladěni na tu správnou vlnu a jsou připraveni ze sebe vydat to nejlepší. Papírovým favoritem i vzhledem k postavení v žebříčku pochopitelně zůstává Lukáš, který hodlá být letos znovu aktivní. V plánu má tři zápasy, přičemž ten první odstartuje již tento víkend. Následně přijde bitva o titul a s ní i další pokusy o postup mezi evropskou elitu. Tak držíme palce, ať se to povede.


Další články