Sleduj nás

Zisk titulu OKTAGONu a poté laso z UFC! věří jeden z největších domácích talentů Jakub Tichota

Zisk titulu OKTAGONu a poté laso z UFC! věří jeden z největších domácích talentů Jakub Tichota
Tak trochu ve stínu další obhajoby Davida Kozmy zůstává velmi zajímavý duel o dočasný titul pérové váhy, který se uskuteční již začátkem prosince na turnaji v Ostravě.

Účast v něm si vybojoval nikdy neporažený zástupce Reinders Teamu Jakub Tichota a na druhou stranu klece se postaví velmi nebezpečný Gruzínec Mate Sanikidze.

Borec s přezdívkou Next Gen vlétl na půdu OKTAGONu ve velkém stylu a s přehledem porazil Ukrajince Aleksandera Kolontaye i Kanaďana Davida Moona.

Kromě přesvědčivých výkonů na soba Mate upozornil i velmi agresivním trash talkem, při kterém si vzal na mušku Ivana Buchingera, Kubu Tichotu a v posledním případě i Losene Keitu.

https://twitter.com/i/status/1590849518341263365


„Nezajímá mě, koho mi postaví. Ať už je to starý Buki, malá blonďatá Barbie, nebo ten Keita. Je smutné nebýt ve sportovním prostředí, nebýt tím nejlepším ani mezi lidmi se stejným příjmením. Vím, že nikdy v kariéře nepocítili gruzínskou sílu, takže by se měli bát,“ pustil si pro Ruik pusu na špacír Sanikidze a vše doplnil na Instagramu koláží, ve které ztvárnil Tichotu i Keitu jako ženy.

O tom, že by nezískal 3. prosince opasek šampiona, Mate ani neuvažuje. „Je to fajn týpek, ale čekám, že v jeho malých očích uvidím strach,“ ohodnotil svého soupeře Next Gen.

Jakub Tichota se k titulové šanci vypracoval díky působivé sérii pěti vyhraných zápasů v řadě. V posledních dvou zápasech si navíc poradil s extrémně nepříjemnými soupeři Karetou a Elonenem.


https://twitter.com/i/status/1476661725999116295

Oktagon: Sanikadze vs. Tichota


„Za zápas s Elonenem jsem velmi rád, jelikož splnil účel, se kterým jsme do zápasu šli. Věděli jsme, že ostřílený soupeř jako Elonen bude trestat každou malou chybičku a tím nám ukáže detaily, na kterých můžeme zapracovat, zdokonalit. Na všechny chyby, které jsem v zápase dělal, jsem se zaměřil a věřím, že jsem je napravil,“ vyjádřil se taktéž pro Ruik Kuba Tichota.

Jisté je, že nás za necelé dva týdny čeká maximálně vyrovnaná bitva, protože oba borci jsou vynikající v postoji i na zemi. Rozhodovat tedy budou drobné detaily a v pětikolové bitvě dost možná i fyzická kondice.

Jakub letěl na poslední kousek přípravy do švédského Allstars gymu, který mu může nabídnout kvalitní sparing partnery v jeho váhové kategorii. Věříme, že náročnou přípravu prodá v zápase a titul se bude stěhovat do Reinders gymu.

Další články