Sleduj nás

Žebříček TOP 10 nejděsivějších boxerů těžké váhy. Na čele George Foreman, sekunduje mu Mike Tyson. Nechybí ani Wilder

Žebříček TOP 10 nejděsivějších boxerů těžké váhy. Na čele George Foreman, sekunduje mu Mike Tyson. Nechybí ani WilderFoto: Matchroom Boxing

Přední osobnosti daly hlavy dohromady a vytvořily seznam deseti nejhrozivějších boxerů těžké váhy celé historie.

Ve spolupráci s deníkem Mirror se několik dlouholetých boxerských expertů v čele s Martinem Dominem, Jacobem Leeksem, Ashleym Cowburnem a dalšími sešlo, aby vytvořilo žebříček bojovníků, jež napříč veřejností a v očích soupeřů naháněli největší hrůzu. Po několikahodinné úvaze vznikl následující seznam.

Na desáté místo byl dosazen obávaný knokautér dnešní doby Deontay Wilder. Jeho rekord je prakticky stále bezchybný (43-3-1, 42 KO) pouze někteří ze soupeřů, kterým za svou kariéru čelil, nebyli zrovna světové úrovně. 


Ihned před Wildera se dostává legendární Lennox Lewis, jenž ve své aktivní době zdolal ta nejlepší jména v oboru. A to včetně Vitaliho Klitschka, Evandera Holyfielda či Mikea Tysona.

Dále seznam pokračuje obávaným Sonnym Listonem, jenž byl mnohými považován za neporazitelného, než v letech 1964 a 1965 přišel dvojzápas s Muhammadem Alim. 


Mezi uvedenými boxery nemůže chybět ani Rocky Marciano, který se nebál jít ranám naproti. Jen aby on sám mohl vyslat jediný smrtící úder, vstoupil kvůli němu i do samotných plamenů pekelných.

Jako druhým historicky nejhrozivějším boxerem těžké váhy byl deníkem Mirror označen Mike Tyson, jenž si díky své sérii knokautů, které častokrát přicházely v prvním kole, vysloužil přezdívku Nejděsivějšího muže planety.

Na samotném vrcholu se usadil George Foreman, který se může pochlubit skalpem Kena Nortona a dvěma výhrami nad mocným Joem Frazierem.


Celý žebříček:

10. Deontay Wilder
9. Lennox Lewis
8. Sonny Liston
7. Rocky Marciano
6. Joe Louis
5. Jack Dempsey
4. Jack Johnson
3. Earnie Shavers
2. Mike Tyson
1. George Foreman

„Myslím si, že se s tím dá souhlasit. Každý z nás je z jiného těsta, a pokud si někdo postaví svůj styl na agresivitě, tak proč ne. Já sám bych možná Sonnyho Listona zařadil výše v žebříčku, ale to už je na individuálním cítění,“ okomentoval pro deník Mirror současný elitní boxer Joe Joyce.


Další články