Sleduj nás

Že se stanu šampionem, to je už teď jasná věc, věří si Rosas a rovnou vyzval O‘Malleyho

Že se stanu šampionem, to je už teď jasná věc, věří si Rosas a rovnou vyzval O‘MalleyhoFOTO: UFC

Devatenáctiletý „El Nino Problema“ doufá, že se už brzy zapojí do bojů o titul bantamové váhy UFC.

Tato divize je vskutku našlapaná kvalitou. Kromě bojovníků, co se pohybují okolo špičky, se ještě na vrchol derou taková jména, jako jsou Umar Nurmagomedov anebo právě náš Raul Rosas. Oběma borcům má patřit budoucnost a oba se touží stát šampiony.

Do Raula Rosase, tedy teprve devatenáctiletého kluka, o němž se v posledních měsících hodně diskutuje, se vkládají velké naděje. Teď si zrovna domlouvá svůj čtvrtý zápas v UFC, a pokud v něm vyhraje, tak nebude troškařit. Řekne si klidně o šampiona Seana O’Malleyho.


„Rád bych, aby tento příběh jen tak nekončil, ale aby pokračoval. Jsem nejmladším bojovníkem v UFC, tak ať se stanu i nejmladším šampionem v UFC. Já vím, že to tak bude. Mám to vepsané v osudu a vše, co se mi v životě děje, se děje z nějakého důvodu,“ hlásil Rosas pro zahraniční portál MMA News.

„Že se stanu šampionem, je už teď jasná věc. Jsem hladovější, ambicióznější a mnohem zkušenější, než byli ostatní bojovníci v mém věku. Tohle je můj denní chléb a já vím, že dokážu porazit i takové borce, jako jsou Aljamain Sterling nebo Sean O’Malley,“ věří si evidentně nabuzený mladík, jehož konto zdobí osm výher a jedna porážka.


„Byl bych moc rád, kdyby mi UFC tu šanci dalo a O‘Malleyho mi rovnou předhodilo. Všichni vidí můj potenciál, tak ať si ho mohu plnit proti těm správným soupeřům!“ žádá.

O Rosasově sebevědomí se nedá pochybovat, ale právě přímá cesta vzhůru mu není doporučována mnohými kolegy z bojové branže. Protože už jednou v UFC prohrál (letos v dubnu proti Christianovi Rodriguezovi), je na něj naléháno, aby se k vrcholu dopracoval postupnými krůčky a sbíral tak potřebné zkušenosti, jež mu zatím očividně chybí.  


Další články