Sleduj nás

Že Oktagon pořádá turnaj ve stejný den jako my, o něčem svědčí, cítí šéf RFA další provokaci ze strany konkurence

Že Oktagon pořádá turnaj ve stejný den jako my, o něčem svědčí, cítí šéf RFA další provokaci ze strany konkurenceFoto: RFA / OKTAGON MMA

I když je mezi zákopy na československé MMA scéně aktuálně klid, válka dvou největších organizací rozhodně neskončila. Oktagon i RFA si jdou neúnavně po krku, o čemž svědčí přetahování bojovníků i termínová kolize turnajů.

Organizaci RFA čeká již tento víkend pořádně našlapaný turnaj v Nových Zámcích. Do akce půjde nedávno angažovaný Gábor Boráros, který má Real Fight Arenu zviditelnit u nových fanoušků. Zároveň se jedná o lehké popíchnutí Oktagonu, protože první vítěz reality show Oktagon Výzva byl dlouhé roky ústřední postavou žlutočerné organizace.

Jak to bývá, jeden jde tam a druhý zase opačným směrem. Nejinak tomu bylo i v případě Gábora. RFA se tak muselo rozloučit hned s dvojicí známých tváří. Obě jména navíc v Oktagonu dříve působila a zdálo se, že jejich návrat je čirá utopie. Boris Marhanský v rozhovoru, který poskytl serveru sport.cz, vše vysvětlil.


„Petr Kníže u nás měl smlouvu na jeden zápas a kvůli tomu, že ho prohrál, tak nepokračovala. Pokud by ale zvítězil a získal titul, byla tam opce. Milanovi Ďatělinkovi kontrakt vypršel minulý rok, pak už jsme se společně ani nepotkali. Měl u nás bilanci jedna výhra a dvě porážky, takže dál už jsme to ani neřešili.“

Extrémně nečekané přestupy, o kterých se jako poslední dozvěděli manažeři opouštěných organizací, nejsou jedinou libůstkou, kterou si RFA a Oktagon nadělují. Obě organizace se totiž již podruhé setkají i v přímém boji o přízeň fanoušků. 21. září se odehrají turnaje obou rivalů, a to ve dvou největších městech České republiky.


„To, že se termínově potkáváme, je spíš otázka na Oktagon. My jsme svůj termín turnaje oznámili už 21. února i proto, že O2 universum je potřeba rezervovat dost dopředu. Zveřejnili jsme to co nejdříve, aby se ostatní organizace, s nimiž komunikujeme, dokázaly podle toho zařídit. Ale jen Oktagon si vybral stejný termín. To o něčem svědčí,“ naznačil Marhanský možnou kulišárnu od svého skoro kamaráda Ondřeje Novotného, který se rozhodl uspořádat ve stejný den turnaj v Brně.


Další články