UFC Fight Night 184 – Sandhagen Cory – Edgar Frankie

Hlavní předzápas UFC Fight Night 184, které opět hostí APEX Centrum v Las Vegas, nabídne střet dvou špičkových borců bantamové divize. Budoucí člen SÍNĚ SLÁVY Frankie Edgar se pokusí přibrzdit rozjetého Cory Sandhagena.

Osmadvacetiletý Američan si zatím v UFC razí cestu jako buldozer a jediný, kdo na něj našel recept, je příští titulový vyzyvatel Aljamain Sterling. Ten si s Corym dokázal poradit za pouhých osmadevadesát vteřin a na UFC 250 jej vůbec nepustil do zápasu. Sandhagen se po této nepříjemné porážce dokázal rychle oklepat a v hlavním zápase UFC Fight Night 179 ukončil ve druhém kole nebezpečného Marlona Moraese. Celkově tak Sandman disponuje bilancí třináct výher a dvě porážky, kdy 38 % vítězství získal knockoutem.

Frankie Edgar na sklonku kariéry sestoupil z lehké váhy do bantamu a tato změna přinesla okamžitý efekt v podobě ukončení série dvou prohraných zápasů v řadě. Těsná výhra v pětikolové bitvě nad Pedro Munhozem dala Edgarovi další náboj a novou chuť do tréninku. Nyní má devětatřicetiletá legenda rekord čtyřiadvacet výher a osm porážek, kdy 54 % vítězství získal na body.

Sandhagen Cory vs. Edgar Frankie na UFC Fight Night 184

The Answer je i v tomto věku opravdová hrozba pro kohokoliv v bantamové divizi. Jeho zkušenosti, wrestling a vytrvalost z něj dělají nepříjemného protivníka. Cory ale bude mít v tomto zápase velkou výškovou převahu, kterou dokáže výborně využívat. Navíc se dobře pohybuje a v soubojích s Linekerem a Assuncaem dokázal, že i na konci třetího kola nic neztrácí ze své rychlosti.

Sandhagen ví, že pokud vyhraje, čeká jej v druhé polovině roku souboj o titul s vítězem zápasu Yan vs. Sterling. Podle nás si v tomto zápase přesvědčivě dokráčí pro vítězství a dobře se tak naladí na souboj o trůn bantamové divize. Vzhledem k odolnosti Edgara se tak pravděpodobně stane až díky verdiktu rozhodčích.

UFC Fight Night 184 můžete sledovat živě zde.

Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue