Sleduj nás

Zápas roku dle Briana Ortegy? Jeho souboj o titul s Maxem Hollowayem! Kde, kdy, jak?

Zápas roku dle Briana Ortegy? Jeho souboj o titul s Maxem Hollowayem! Kde, kdy, jak?
Zatímco jedni nemluví o ničem jiném než o titulovém zápase v lehké váze mezi Khabibem Nurmagomedovem a Conorem McGregorem, tak ti druzí nezapomínají přehlížet i to, co se děje ve světě bojových sportů okolo.

Jedním příkladem je třeba divize pérové váhy, v níž by nás rovněž měl čekat jeden napínavý a mezi příznivci UFC velice záživný titulový zápas, a to mezi Brianem „T-City“ Ortegou a Maxem „Blessed“ Hollowayem!

Podle všeho se ladí už jenom detaily, jinak je vše už domluveno. Ortega světu před pár dny naznačil, že ve vzduchu cítí „zápas roku“ a rozhodně nemluvil z cesty. Již v té době tušil, že jeho nadcházející duel o tu nejvyšší možnou příčku je blízko a nyní čekáme už jenom na oznámení.


„Nejlepší zápas roku a vy se na něj můžete těšit. Máme tu dva chlápky. Jeden zápasil s Aldem (Jose), druhý zase s Frankiem (Edgar). To znamená, že se dva mladíci utkali s dvěma veterány, nemám pravdu?“ žertoval.

Pak to ovšem vysvětlil. „Takže ve výsledku tu máme dva mladé a hladové hochy, kteří čekají na svou další příležitost. Jenom je rozdíl v tom, že jeden má pás a druhý je zatím neporažen,“ uvedl Ortega, přičemž tím druhým myslel samozřejmě sebe (14-0).


Oba dva zápasníci se spolu měli utkat již minulý měsíc na UFC 226 (Miocic vs. Cormier), ovšem k duelu nedošlo, jelikož z něj Holloway odstoupil kvůli symptomům, jež odkazovaly na obavy z možného otřesu mozku. „T-City“ tak dostal nabídku utkat se místo toho alespoň s Jeremy Stephensem, ale tuto možnost odmítnul.

Nakonec, jak se ukázalo, to byla jenom jeho trpělivost, která mu slíbila další blízký termín o možný vrcholný souboj. Ortega se bude moct ucházet o titul s klidnou hlavou, neboť by měl být osvobozen od všech zdravotních nepříjemností, a to ani nemluvě o tom, že případná porážka se Stephensem by jeho šanci vyzvat Hollowaye pěkně oddálila.
A co bychom tedy měli vědět? Duel by měl být naplánován na 8. prosince 2018 a ponese se pod názvem UFC 231. Místa se teprve začínají plnit, a tak je zřejmé, že moc dalších účastníků nám odhaleno nebylo, avšak pokud se máme zaměřit na to, co se nám v současném okamžiku rýsuje za dvojice, pak můžeme uvést například: Olivier Aubin-Mercier vs. Gilbert Burns nebo Chad Laprise vs. Dhiego Lima.

Současný šampion Max Holloway (19-3) se nese na vlně dvanácti výher v řadě a za zmínku stojí podotknout, že jeho poslední prohra přišla ještě 17. srpna roku 2013 v klání proti Conoru McGregorovi. Jeho poslední dva duely byly proti Jose Aldovi, proti němuž hájil svůj pás a v obou případech bych úspěšný. Zdali bude úspěšný i napotřetí, to se dozvíme začátkem prosince.

Další články