Sleduj nás

Zápas Jones vs. Miocic je naprosto zbytečný, už teď všichni známe vítěze, hudruje Cormier

Zápas Jones vs. Miocic je naprosto zbytečný, už teď všichni známe vítěze, hudruje CormierFoto: UFC

Pokud se nestane nějaký zázrak, bude mít tato bitva předem jasně daného vítěze.

Jon Jones vs. Stipe Miocic je souboj, který se dočkal už několika odkladů, až mnozí lidé začali pochybovat, zdali jej vážně ještě někdy uvidíme. Dle nových zpráv, jež vyřkl sám Dana White, bychom se jej měli dočkat v některém z letních měsíců.

„Jones je člověk, který normálně neodmítá žádné zápasy, pokud vážně nemusí. Chtěli jsme po něm, aby se stal hlavní hvězdou dubnového turnaje UFC 300, a to nám oznámil, že je ještě zraněný a že nehodlá riskovat. Proto jsme se předběžně domluvili na létě s tím, že bude čelit Stipemu Miocicovi,“ potvrdil Dana White.


Po tak dlouhém čekání veškeré nadšení z této bitvy prakticky vyprchalo, což potvrzuje i zloba UFC veterána Daniela Cormiera, který během své aktivní éry čelil oběma výše zmíněným soupeřům. Na základě svých vlastních zkušeností i na základě drsného faktoru jménem čas vynesl krutý ortel. 

„Poslouchejte, a tím nechci znít nějak kriticky, ale tohle je podle mě předem naprosto jasná záležitost. Myslím si, že Stipe poslední zbytky sil, které v sobě měl, dal do boje proti mně. Teď už se připravuje na důchod a je jenom otázkou času, než ho oficiálně oznámí.


Je mi to líto, že to takhle říkám, ale Stipe nemá žádnou šanci, jak by Jonese v tomto věku mohl porazit. Ten zápas mi nedává absolutně žádný smysl. Jones je tím nejchytřejším bojovníkem široko daleko. Nemám ho rád, ale je to prostě fakt. Nerespektuji ho za to, jak se chová mimo oktagon, ale respektuji jeho bojové schopnosti. A ty jsou prostě fenomenální,“ prohlásil Cormier.

Podíváme-li se na papírové předpoklady, má „DC“ vesměs pravdu. Vzhledem k tomu, že nás čeká boj o pás těžké váhy, ve které je každá rána naprosto smrtící, vstoupí do něho Jon Jones jako značný favorit. Zahraniční servery na úspěšnou obhajobu amerického šampiona vypisují kurz 1.2, zatímco kurz na Miocice sahá až k pětinásobku vašeho původního vkladu.

Zdroj: ESPN MMADalší články