Sleduj nás

Žádný Mike Tyson nebo Klitschko, to Holyfield je nejtěžší soupeř, jakému jsem kdy čelil, řekl Lewis a vysvětlil proč

Žádný Mike Tyson nebo Klitschko, to Holyfield je nejtěžší soupeř, jakému jsem kdy čelil, řekl Lewis a vysvětlil pročFoto: Top Rank

Lennox Lewis zavzpomínal na svá aktivní léta v ringu, přičemž poukázal, jaký soupeř ho nejvíce potrápil.

Už je to něco málo přes dvacet let, co se slavný boxer celým jménem Lennox Claudius Lewis nachází v důchodu. Svůj konec kariéry přitom zvládnul na jedničku. Nejprve přemohl Mikea Tysona a následně i Dr. Ironfista Vitaliho Klitschka. Hovořilo se o tom, že právě tyto fighty měly být v jeho kariéře nejtěžší, on sám to ale popřel, dříve nacházel i větší zkoušky.

„Mnoho lidí mi říká, že příprava na zápas s Tysonem nebo Klitschkem pro mě byla nejtěžší, ať už fyzicky, nebo psychicky, ovšem pravda je taková, že já si před těmito duely celkem věřil. Samozřejmě, vždy existují nějaké pochybnosti, ale já věděl, že dokážu oba boxery porazit. Jediný, kdo mě opravdu znejistil, byl Evander Holyfield,“ dal se Lewis na Instagramu do konverzace se svými fanoušky.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Dodnes to lidi stále udivuje, pokud označím Holyfielda za svého nejtěžšího soupeře vůbec, ale pravda je taková, že on jím fakt byl. A pokud se nad tím hluboce zamyslíte a podíváte se na ty naše zápasy znovu, pak pochopíte proč,“ uváděl.

„Holyfield, stejně jako já, má hromadu zkušeností ze svého období v amatérech. Tyto zkušenosti mu pak skvěle posloužily i mezi profesionály. S boxem přitom začal v osmi letech a v roce 1984 byl bronzovým olympijským medailistou. Než se přesunul do těžké váhy, vyčistil celou divizi křížové váhy, kde se stal nesporným šampionem. A dle mého to je k dnešnímu stále nejlepší boxer, který kdy v křížové váze působil,“ poukazoval.


„S rukou na srdci mohu tedy říct, že Evander měl v době našeho souboje ohromně moc zkušeností. Je to jediný člověk, který se mnou v ringu vydržel celých dvacet čtyři kol. Prošel si naprosto vším a viděl úplně všechno, skoro jako bych ho neměl čím zaskočit. To je také důvod, proč porazil Mikea Tysona. Věděl, jak se vypořádat s jeho agresivitou a menším vzrůstem… Nikdy nepodceňujte poctivou přípravu a nikdy nezpochybňujte zkušenosti z dob amatérů,“ říkal Lewis.


Další články