Sleduj nás

Žádný konec kariéry, ale ani Joshua. Usyk odhalil plány, jež ho čekají po odvetě s Furym

Žádný konec kariéry, ale ani Joshua. Usyk odhalil plány, jež ho čekají po odvetě s FurymFOTO: TOP RANK

Anthony Joshua a další těžké váhy mají smůlu. Oleksandr Usyk si splní jen smluvní závazek vůči Tysonovi Furymu a vydá se na novou štreku.

Když Usyk podepisoval smlouvu k zápasu s Tysonem Furym, byla jí součástí i doložka o odvetě, kterou mohla poražená strana do tří týdnů od souboje aktivovat. Gypsy King, který dodnes cítí křivdu vůči výsledku, nad ničím neváhal uvedl ji v platnost. Tím si vynutil druhý souboj, ke kterému dojde 21. prosince opět v Rijádu.

Obecně panoval předpoklad, že pokud Usyk znovu vyhraje, pověsí potom rukavice na hřebík a vydá se na zasloužený odpočinek jakožto nejlepší boxer současné éry a první těžká váha, která v novém století sjednotila pásy. Touha rozšířit své úspěchy jej ale udrží v této hře ještě o něco déle, ačkoliv už ne v té nejvyšší hmotnostní kategorii.

„Plán je takový, že až podstoupím s Tysonem Furym odvetu, tak bych se rád vydal zpátky do křížové váhy a podruhé se tam stal nesporným šampionem,“ uvedl Usyk pro Three Knockdown Rule. Nepřiblížil však už, zdali tento plán počítá s výhrou anebo prohrou v odvetě s Furym. Pravděpodobně však s výhrou, jelikož kdyby prohrál, logicky by všichni volali po trilogii.

Oleksandr to bude mít v době odvety jen měsíc do osmatřicátých narozenin. Jeho hybnost, která byla základním faktorem k úspěchu, by se mohla postupně snižovat. On sám navíc ví, jak Furyho rány chutnají.


„Ten zvedák, kterým mě Tyson trefil, byl vážně silný. Fakt jsem ho cítil, bolelo mě to a omámilo. V duchu jsem se modlil a říkal si: ‚Bože, prosím, pomoz mi.‘ Věděl jsem, že se musím za každou cenu hýbat, hlavně nezůstat na místě, protože kdybych zpomalil, tak mě Tyson ukončí. Až tak blízko k tomu byl,“ přiznal Usyk.


Další články