Sleduj nás

Žádný Edwards, to já jsem stále králem, hlásí Nate Diaz

Žádný Edwards, to já jsem stále králem, hlásí Nate DiazFOTO: UFC

Nate Diaz hlásí, že je jediným borcem, který dokázal porazit Leona Edwardse… A to znamená jediné.

Leon Edwards nyní o víkendu proti Kamaru Usmanovi obhájil svůj pás velterové váhy, za což si zasloužil ovace od značného množství fanoušků. Kdo mezi nimi ale určitě nebyl, to je stocktonský gangster Nate Diaz, který dvakrát neváhal a zavzpomínal na svůj vlastní zápas s Edwardsem.

Ten se uskutečnil 12. června roku 2021 a i když Leon dané utkání vyhrál jasně na body, v posledním kole měl co dělat, aby jej ustál do konce. Nate jej totiž trefil levou zadní, po které nynější šampion slušně zavrávoral a málem se neudržel na nohou.

Kdo ví, jak by tento duel dopadl, kdyby Nate tehdy sebral všechny zbývající síly a místo posměšného ukazování prstem se proti Leonovi rozeběhl. Tehdy Dana White slíbil, že si vítěz tohoto souboje zajistí účast v boji o titul a Nate by tedy namísto Tonyho Fergusona šel na Kamaru Usmana.


V každém případě jde jen o pouhé kdyby. Mladší z bratrů Diazů po boji s Fergusonem UFC opustil a nyní je volný zápasníkem, který je váben mnoha organizacemi, jednou z nich je například PFL. Nevylučuje se však ani jeho zápas v boxerském ringu proti Jakeu Paulovi.

Starší z bratrů Diazů, tedy Nick, má s UFC stále platnou smlouvu a už dva roky hlásí, že ho v nitru oktagonu ještě uvidíme. S trochou štěstí svá slova naplní, ale zase se dožaduje mistrovského materiálu v podobě Alexe Pereiry či Leona Edwardse. V tomto případě mu Dana White asi jen tak nevyhoví.


Další články