Sleduj nás

Žádný doping, lékař mi předepsal léky, hájí se Nurmagomedov. McGregor vmžiku spustil ostrou kritiku

Žádný doping, lékař mi předepsal léky, hájí se Nurmagomedov. McGregor vmžiku spustil ostrou kritikuFOTO: UFC

Kvůli pozitivnímu testu na doping vrhl doposud neporažený Usman Nurmagomedov špatné světlo na celou svou rodinu.

Usman patří k tomu nejlepšímu, co bojová škola dnes už bohužel zesnulého trenéra Abdulmanapa Nurmagomedova nabízí. Podobně jako jeho bratranci Umar a Khabib ještě nenašel přemožitele, ale bohužel se jako první z tohoto rodu oficiálně zapsal na listinu dopingových hříšníků.

Usman měl začátkem října obhajovat svůj pás lehké váhy Bellatoru, kde sice uspěl, ale zato už neuspěl v dopingovém testu, který tomuto boji předcházel. Nevíme sice, jaká látka byla v jeho těle nalezena, ale vysloužil si za ni šestiměsíční stopku a pokutu 50 tisíc dolarů. Komise mu navíc z kolonky odstranila poslední výhru a teď už se jenom čeká na potvrzení ze strany organizace, kdy svého šampiona zbaví titulu.

„Je mi moc líto, že došlo k tomuto nedorozumění, ale ničeho špatného jsem se nedopustil. Před půl rokem jsem byl nemocný, a tak mi doktor předepsal léky, které jsem bral a které obsahovaly jednu zakázanou látku. Bohužel jsem pořád tvrdě pracoval, až jsem zapomněl, že o tom mám informovat vedení Bellatoru. Je to má hloupá chyba. Kdybych si to uvědomil a informoval je o tom, tak tu dnes nic neřešíme,“ hájil se Usman prostřednictvím ESPN MMA.

A nebyl by to Conor McGregor, aby se k této situaci nevyjádřil. Dle očekávání nenechal nit suchou a kromě Usmana potopil i jeho mnohem slavnějšího bratrance Khabiba, který už si tři roky užívá důchodu.

„Nejsem ani trochu překvapený, že byl další Dagestánec pozitivně testován na steroidy, jsou to všichni pokrytci toho největšího kalibru. Steroidy jsou haram! Na rodinu Nurmagomedovů padla Alláhova hanba. Podvodníci! Abdulmanap se musí v hrobě obracet!“ psal McGregor na své sítě.

„Všichni tihle kluci neustále hledají způsoby, jak si tu cestu co nejvíce usnadnit, Khabib by vám mohl povídat, on to tu začal. Když se kvalita jeho soupeřů konečně začala zvyšovat, tak zbaběle utekl, aniž by něco dokázal. Jediné, co uměl, bylo žvanit pusou. Podobně jako ten druhý klaun, co taky léta podvádí USADU (Islam Makhachev), oba si vybrečeli místo na čele žebříčku,“ zněla McGregorova ostrá kritika.Další články