Sleduj nás

Z Khabiba je nejlépe placený zápasník celé historie UFC, část ze svých výdělků dává na charitu

Z Khabiba je nejlépe placený zápasník celé historie UFC, část ze svých výdělků dává na charitu

V současném kontraktu mu zbývalo odmlátit jeden zápas a následně by mohl zamířit, kam by jen chtěl, třeba i do důchodu. UFC si však bylo vědomo toho, jaký poklad ve svém šampionovi z lehké váhy má, a tak mu nabídlo smlouvu, kterou doposud ještě nikdo neměl.

„Jsme extrémně šťastní. Opravdu dobře s námi jednali, že jsme si ani nemohli přát, aby to probíhalo ještě lépe,“ pochvaloval si Khabibův manažer Ali Abdelaziz přístup ze strany největší bojové společnosti.

„UFC vystoupilo a nabídlo nám kontrakt, který ještě nikomu nedalo… ani Conorovi McGregorovi. Dali nám přesně to, co jsme očekávali. Zavázali si naše služby na další léta dopředu,“ svěřoval se Eaglův manažer, co si bohužel všechna důležitá čísla nechal pro sebe. Obhájil to však bravůrně. „Můj názor: Khabib je nejlepší pound-for-pound zápasník, jakého jsem kdy viděl. Nikdy neprohrál žádný zápas, nikdy nebyl sražen k zemi, dominoval v každém kole proti každému soupeři. Nikdy nebral žádné drogy, svou kariéru si vybudoval na tvrdém, velice tvrdém tréninku. To je ten důvod, proč je nejlépe placeným sportovcem v branži,“ vysvětloval Abdelaziz, jenž tím pochopitelně myslel v oblasti smíšených bojových sportů.

V případě Khabiba je potřeba podotknout, že ačkoliv jeho cenovka nejvíce stoupla v posledních měsících, tak vždy přispíval na charitu jak ve své zemi, tak i v Africe, kde začal financovat několik projektů, včetně stavby domů pro potřebné. Tuto činnost nyní obohatil o řetězec vlastních tělocvičen, které jsou zrovna ve výstavbě a měly by být k vidění po celém světě. 


Přesuneme-li se do současnosti, pak si ruský Orel stále odpykává trest za šarvátku, která vznikla na UFC 229. Na návrat však bude plně připravený, již bylo oznámeno i datum. To nás odkazuje na 7. září 2019 pro turnaj pořádaný v Abú Dhabí. 

„UFC splnilo své slovo, teď je řada na nás, jdeme bojovat!“ pobízel se Abdelaziz, přičemž vzpomínal právě na tu událost z 6. října, kvůli níž dostali kromě Khabiba stopku i jeho týmoví kolegové, a sice Abubakar Nurmagomedov a Zubaira Tukhugov (oba na rok - nedávno jim byl tento trest zkrácen na devět měsíců).


„Jak jsem řekl, UFC splnilo své sliby, včetně zkrácení trestu Abubakarovi se Zubairou, takže je nyní na nás, abychom předvedli něco my. Celý náš dagestánský tým bude bojovat na UFC 242, což je skvělá novinka, protože se tam budeme cítit jako doma. Celý střední východ se sejde na jednom místě, aby nás povzbudil. A hlavně Khabiba, který představuje nejlepší muslimské bojové zboží na trhu,“ doplnil Eaglův manažer.

Khabib se na UFC 242 v Abú Dhabí střetně s dočasným šampionem Dustinem Poirierem. Určitě půjde o skvělou bitvu. Dustin je držitelem černého pásu v jiu-jitsu a Khabib jistě ví, co to na jeho jinak skvělou zem znamená. I proto jeho otec slibuje, že se většina zápasu uskuteční v postoji.Další články