Sleduj nás

Z fackování bude regulérní sport, plánuje White. Nejsnazší cesta k trvalému poškození mozku, hněvá se neurolog

Z fackování bude regulérní sport, plánuje White. Nejsnazší cesta k trvalému poškození mozku, hněvá se neurologFoto: Power Slap

Facky, proti kterým se nedá nijak bránit, musíte je pouze ustát. Je tento druh zábavy vůbec sportem? Dle Dany Whitea ano, proto mu plánuje velkou budoucnost.

Soutěže ve fackování tu jsou s námi celou řadu let, pouze se jim nevěnovala tak velká pozornost, jaká se jim věnuje nyní. To je dáno z velké části tím, že je právě náš zmiňovaný šéf UFC Dana White přenesl do Ameriky, která podobným bizárem, jako je například i wrestling, žije.

V USA se tento druh zábavy, můžeme-li tomu tak říkat, rychle ujal. Čísla ve sledovanosti trhají rekordy a lidé se tím očividně baví. Jak velký je nicméně zájem, tak velká je i kritika. Zejména pak od lékařů. Jedním z takových je přední neurolog Chris Nowinsky.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Je mi líto, kam až lidská hloupost zašla. Každý, kdo se této blbosti účastní, si dobrovolně poškozuje mozek. Stačí pár facek a už nikdy nemusíte být stejní. Všude je riziko, že některé následky mohou být trvalé… Co přijde příště? Dáte lidem nůž a budete soutěžit, kdo přežije bodnutí?“ napsal Nowinsky na své sociální sítě. 

Pokud jste si mysleli, že tato slova s Whitem nějak zamávají, pak jste byli na omylu. „Kdykoliv člověk rozjíždí nějaký nový byznys, vždy se v něm najdou odpůrci a kritici. Kdyby ale byla pravda, co říkají, už by se dávno stalo nějaké neštěstí. Pokud by to bylo tak nebezpečné, nikdy by nám Nevadská atletická komise neudělila povolení,“ řekl pro TMZ Sports.  


To boxeři jsou na tom prý mnohem hůře, a proto z fackování plánuje udělat regulérní sport. „Opět se opakuji, ale v boxu schytáte klidně tři sta úderů za zápas a pro váš mozek to má daleko horší následky jak tři facky, které schytáte tady. Navíc to v tom adrenalinu ani necítíte. Podstatné je, že to lidi baví a chtějí to dělat. A když to chtějí dělat, tak je jen otázkou času, než z toho bude regulérní sport, což je mimo jiné také náš cíl. Budeme pořádat turnaje po celém světě!“

A vzkaz pro kritiky na závěr? „Nakonec i ten, kdo kritizuje, se stejně dívá, takže vám děkujeme za projevený zájem. A pokud se nedíváte a stále kritizujete, pak se s tím smiřte. Vás se to stejně netýká,“ dodal Dana White.


Další články