Sleduj nás

Yoel Romero cílí na světový rekord, díky kterému by zůstal v oboru ještě několik let

Yoel Romero cílí na světový rekord, díky kterému by zůstal v oboru ještě několik let

Boží voják Yoel Romero (13-4), kterého již tento víkend čeká bitva o titul střední váhy UFC, prozradil, jaké plány by měla přinést jeho budoucnost.

Kdekdo by si mohl pomyslet, že se tento dvaačtyřicetiletý válečník původem z Kuby již nachází na samotném konci své kariéry, nicméně tak to podle jeho vlastního tvrzení rozhodně není. On sám totiž touží po zlomení rekordu, jenž aktuálně drží boxer Bernard Hopkins.

„Víte, jaký je můj cíl?“ ptal se Romero novinářů. „Chtěl bych překonat Bernarda Hopkinse a zůstat v oboru ještě dalších devět nebo deset let. Pokud vím, on zápasil do nějakých jedenapadesáti. Mým cílem je ho překonat,“ přiznával upřímně.


MMA je i podle názoru takové boxerské legendy, jako je Wladimir Klitschko, těžší než box. Zápasníci, jejichž věk se blíží ke čtyřicítce, se často musí soustředit více na kardio jak na techniky samotné.


„Vůbec se necítím unavený,“ brání se Boží voják. „V tomhle věku jsem stále ve skvělé formě. Bojuji proti klukům, kterým je 25 či 27 let, a dokážu je všechny pořádně zapotit,“ doplňuje.

Yoel Romero má aktuálně na svém kontě dvě těsné bodové porážky v řadě. Šampion Israel Adesanya (18-0) se přesto i díky marodce ostatních vyzyvatelů v divizi rozhodl dát Romerovi šanci, aby znovu bojoval o titul. Jedná se o správné rozhodnutí, nebo ho bude později litovat? To se dozvíme již tuto neděli časně ráno.  


Další články