Sleduj nás

Yangames Fight Night nabídne tři boje o titul WAKO PRO! V akci bude Sivák, Hron i Idranyi

Yangames Fight Night nabídne tři boje o titul WAKO PRO! V akci bude Sivák, Hron i IdranyiFOTO: Yangames Fight Night

Fanoušci bojových sportů se o tradiční letní akci nemusí bát ani letos. Navíc se zdá, že plány promotéra Adriana Smrčky posunou tento svátek postojových disciplín na zcela novou úroveň. 


Poprvé v historii se totiž bude bojovat o tři mistrovské pásy WAKO PRO a účast v těchto titulových bitvách slibuje rozhodně zajímavou podívanou.

Žlutým lázním, kde se galavečer v posledních letech zabydlel, pravděpodobně odzvonilo. Turnaj byl příliš závislý na přízni počasí a ani pro fanoušky nebyly prostory ideální. Letos jsou tedy ve hře jiné varianty, ale o konkrétním umístění není stále rozhodnuto.

V úvahu připadá Lucerna, kde mají bojové sporty dlouholetou tradici. Nová hala O2 Universum zase nabízí výborný výhled a veškerý možný komfort, na který je dnešní divák zvyklý. Nejpravděpodobněji se ale jeví OKTAGONem osvědčená Štvanice, která má zvláštní atmosféru a strmé tribuny umí vytvořit pekelný kotel. 

Divácký zájem asi vzhledem k našlapané startovní kartě nebude problém. První tři odtajněná jména jsou takového kalibru, že by zvládla utáhnout klidně celý turnaj. 


Vašek Sivák je prvním šampionem RFA, ale vlastní také prestižní opasek WAKO PRO. Právě ten bude na letošních Yangames obhajovat. 

O stejný titul si to rozdá i legenda postojové scény Tomáš Hron. Toho čeká odveta s Francouzem Sofianem Laidounim, po které již delší dobu toužil. Pro Chřestýše se bude jednat o jeden z jeho posledních zápasů v neskutečně bohaté kariéře. Vzdát hold této brněnské mašině, která zatím zvládla bezmála 130 zápasů, je pro fanoušky takřka povinnost. 

Třetí do titulové WAKO PRO party bude Vlado Idranyi. Soupeř pro zkušeného tvrďáka je zatím stále v jednání, ale Vlado vždy přijal každou výzvu, takže se určitě nebude šetřit ani tentokrát. 


Celkem má být na programu třináct zápasů, jedenáct z toho v K-1, ale také dvě komerční bitvy, kde se zatím pravidla dolaďují. Nedávno proběhla ostrá výměna mezi Karlosem Vémolou a Petrem Vondráčkem, takže je docela možné, že se dočkáme i tohoto souboje veterána s Terminátorem. 


Další články