Sleduj nás

XFN - Mezhidov Arbi - Veliev Elnur

XFN - Mezhidov Arbi - Veliev Elnur
I přes odchod Jaroslava Jartima zůstává lehká váha jednou z nejlépe obsazených kategorií v XFN. Titulové karty jsou momentálně rozdané jasně, vítěz zápasu Kuzník vs. Djiroun bere pás. Další, kdo si dělají šampionské ambice, jsou Miro Štrbák a také Arbi Mezhidov.

Rodák z ruského Grozného žije a trénuje ve Vídni v Gymu 23. Po zkušenostech z ruských organizací zakotvil v XFN, kde se loni představil v zápase proti Lajošovi Kleinovi. Sice mu podlehl, ale zanechal velmi dobrý dojem a do zápasu s Velievem půjde jednoznačně jako favorit.

Mezhidov Arbi vs. Veliev Elnur na akci XFN


Jeho ukrajinský oponent má ve 27 letech devět profi zápasů a pouze jednou odcházel poražen. A to ze zápasu proti Zalimbekovi Omarovovi na M-1 Challenge 76. Arbimu hraje do karet více zkušeností. Kromě výhody domácího prostředí může zúročit i zkušenosti v boji proti velmi silným soupeřům. Dokázal vítězit i proti úplné evropské top třídě a i zápas s Lajošem, který má dobře nakročeno do UFC, byl vyrovnaný.

V tomto zápase lze předvídat velmi vyrovnaný souboj ve všech třech kolech a Mezhidovovo vítězství na body. Kurz je okolo 1.41.

Další články