Sleduj nás

Nenechám to na rozhodčích! Luboš Lesák je odhodlaný začít svoji KSW premiéru knockoutem

Nenechám to na rozhodčích! Luboš Lesák je odhodlaný začít svoji KSW premiéru knockoutem
Již tuto sobotu nás čeká další turnaj prestižní polské organizace KSW. Akce s pořadovým číslem devětašedesát se odehraje ve Varšavě a pro domácí fanoušky bude zajímavá obsazením hned prvního zápasu na kartě. V něm se představí Luboš Lesák, pro kterého to bude premiéra u nového zaměstnavatele.

https://twitter.com/i/status/1516749269738430475

Zkušený kickboxer, který vyhrál titul mistra Evropy má za sebou v MMA pouze dva zápasy, ve kterých s přehledem zvítězil. Díky bohaté postojové kariéře si jej všimla Konfrontacja Sztuk Walki a Luboš tak ve čtyřiatřiceti letech dostane možnost svoji MMA kariéru pořádně nakopnout.

V cestě mu bude stát další KSW debutant Wojciech Kazieczko. Ten má na svém kontě několik titulů mistra Polska v kickboxu a zatím pouze jeden zápas v MMA. Čtyřiadvacetiletý Polák se vyznačuje hodně agresivním stylem, při kterém se po hlavě vrhá do přestřelek.

Pokud Luboš zachová chladnou hlavu, mohl by soupeřovi neopatrnosti využít k smrtícímu kontru. O přednostech mladšího soupeře dobře ví i Lesák a jeho tým. Také se již dopředu počítá s možnou nepřízní rozhodčích při střetu s domácím borcem.


lubos lesak ksw

Luboš Lesák získal smlouvu v KSW


„Určitě bude agresivní. Bude do toho také létat. I on má první zápas v KSW a bude se chtít ukázat. Očekávám, že to bude přestřelka, bude to vyhrocené a nebude čas si povolit. On bude domácí, takže to nemohu nechat na body. Když je to nerozhodně, to pak většinou dostane domácí.“

Na Lubošově MMA vývoji se podílí trenérské trio v podobě Patrik Kincl, David Dvořák a Dušan Macák. Právě posledně jmenovaný přiblížil, jak dlouho probíhali námluvy s KSW, i jak těžké je trénovat „rváče“ Lesáka.

„Pro nás je to velká výzva. Ta nabídka přišla poměrně rychle. Nicméně rok jsme se o ten kontrakt snažili. Do tréninku jsme dali vše. Luboš je dříč a měl tendenci se přetrénovat. Jdeme tam za vítězstvím, a to nejen v tomto zápase, ale jdeme tam i pro ostatní zápasy.“


Luboš uzavřel na úvod čtyřzápasovou smlouvu a začátek je samozřejmě obrovsky důležitý. Pokud budou výsledky, může se svým divácky atraktivním stylem hodně zamíchat žebříčkem pérové váhy.

Hlavní událostí celého turnaje pak bude boj o titul šampiona bantamové váhy. Úřadující šampion Sebastian Przybysz se měl původně utkat se Zuriko Jujou, ale toho vyřadilo zranění žeber.  Týden před turnajem tak zvedl hozenou rukavici Brazilec Wellerson Martins.

Z dalších taháků stojí za zmínku souboj neporažených Baiana s Ruchlem nebo zkušeného Pawela Pawlaka. Celá akce bude k vidění na Voyo nebo prostřednictvím PPV. Začátek je v 19:00 a vše odstartují bomby Luboše Lesáka.


Další články