Sleduj nás

Wilder poodhalil taktiku na odvetu s Furym. V čem má tkvít kouzlo úspěchu?

Wilder poodhalil taktiku na odvetu s Furym. V čem má tkvít kouzlo úspěchu?

Něco málo přes dva týdny nás dělí od doposud největšího boxerského zápasu nového roku. Deontay Wilder zaujme svou roli šampiona těžké váhy WBC, který se ve velmi vyhlížené odvetě pokusí zastavit britskou skálu jménem Tyson Fury. Povede se mu to?

„Samozřejmě, protože už teď vím, kam mám mířit,“ uvedl v rohovoru pro ESPN Wilder, kde poukazoval na soupeřovo ještě nedávno roztržené obočí. „Jsem si jistý, že to dokážu znovu otevřít. A rovnou se postarám o to, aby těch krvavých šrámů bylo více,“ přidával.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Tyson Fury se na podzim minulého roku utkal s Ottou Wallinem, kterému připravil první porážku kariéry, když ho po dvanácti kolech předčil na body. Kdoví ovšem, zdali by se tento duel opravdu dostal až do bodového hodnocení, kdyby rozhodčí nebyl tak shovívavý. Gypsy King měl již od třetího kola značně natržené obočí, které si po boji vyžádalo neuvěřitelných 47 stehů.

„Obávám se, že zde není moc způsobů, jak se ujistit, že se to znovu neotevře,“ přiznával pro stanici Sky Sports Fury. „Rána je zahojena, ale jak si povede, to ukáže až bitva. Pokud se to otevře, tak se to otevře,“ pronesl s nadhledem.


Furyho obočí ovšem není jeho jedinou slabinou, Wilder si svého soupeře od minula prý dokonale načetl. „Teď už vím, jak k tomu duelu mohu přistupovat. Poprvé mi to chvíli trvalo. Za každou cenu jsem si šel pro KO, až jsem se zapomněl soustředit. To vše se změnilo přibližně v osmém kole, kdy jsem se uklidnil a začal číst jeho pohyb. Mojí odpovědí byly dva knockdowny,“ reagoval držitel pásu WBC.

Pro Furyho si na závěr připravil ještě jeden ostrý vzkaz: „Odpočívej, chlape. Odpočívej, dokud můžeš, protože 22. února tě bude čekat dlouhá, krvavá a bolestná noc.“Další články