Sleduj nás

Wilder podesáté úspěšně obhájil svůj pás WBC a vyslal varovný vzkaz Furymu s Ruizem a Joshuou

Wilder podesáté úspěšně obhájil svůj pás WBC a vyslal varovný vzkaz Furymu s Ruizem a Joshuou

Deontay Wilder (42-0-1, 40 KO) potvrdil svou pověst zabijácké mašiny, která má vůbec nejlepší procentuální úspěšnost knokautů v celé historii těžké váhy. Čtyřiatřicetiletý alabamský rodák podesáté za sebou úspěšně obhájil svůj pás WBC a nyní se těší na odvetu s Tysonem Furym.

Začátek zápasu se nesl ze strany šampiona trochu v tom ležérním tempu, během něhož dovolil svému soupeři Luisi Ortizovi (nyní 31-2-0), aby natrefoval několik dobrých úderů. Wilder měl potíže zejména s levou zadní, která s ním dobře zatřásla, ale rozhodně ho nezlomila.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Kubánský boxer se snažil v mnoha případech zaujmout dominantní postavení, se kterým častokrát zatlačil Wildera k provazům. Jedním ze svých výpadů dokonce trefil další přesnou a poměrně tvrdou na bradu, avšak opět ji Deontay ustál.

Za podobného rytmu se zápas přenesl až do sedmého kola. Ortiz v tento moment dle rozhodčích vedl jasně 5:1 na body, ovšem pak stačila drobná chvilka nepozornosti, Wilder přesně namířil a vypálil svůj pověstný granát. King Kong šel okamžitě k zemi.

Ortiz se i přes dělovku, která ho dozajista na chvíli vypnula, snažil vstát, jenže to nestihl v časovém limitu, a tak byl duel v samotném závěru sedmého kola rozhodčím ukončen. Deontay Wilder podesáté za sebou úspěšně obhájil svůj pás WBC a prohlásil, že je těžká váha moc malá na to, aby v ní mohla být čtyři velká jména. Tím pochopitelně narážel na Furyho, Joshuu a Ruize.

Další zápas svede mocný „The Bronze Bomber“ s Tysonem Furym. Souboj je podle všeho naplánován na 22. února. Vítěz by se měl nadále utkat s vítězem duelu Joshua - Ruiz, čímž by v těžké váze konečně došlo k sjednocení všech čtyř prestižních pásů.

„Další na řadě je Fury. Vím, že byl jeho trenér dnes tady v hledišti, tak doufám, že si dělal poznámky. Jsem připravený! Jsem připravený v kterýkoliv moment a v kterýkoliv čas. Teď to vypadá na únor,“ hlásil po zápase u mikrofonu Wilder.

„Doufám, že je na mě Tyson připravený. Hned po něm chci sjednocující bitvu s vítězem zápasu Ruiz - Joshua,“ potvrzoval doposud neomylný bombardér.Další články