Sleduj nás

Whittaker je pro mě pravá výzva, to Adesanya je hračka, líčí Du Plessis

Whittaker je pro mě pravá výzva, to Adesanya je hračka, líčí Du Plessis FOTO: UFC

Dricus Du Plessis ví, že když přemůže Roberta Whittakera, tak se dostane k boji o pás. Jenže ta pravá mistrovská bitva ho čeká už teď.

Styly dělají zápasy a občas bojovník, co dokáže najít recept na šampiona, zase nedokáže najít recept na borce, kteří se nachází v linii před šampionem. V podobně nepříjemném postavení se nyní nachází Dricus Du Plessis, který to má jen kousíček od boje o titul, ta nejtěžší zkouška kariéry ho ale čeká právě teď.

„Upřímně říkám, že jak si moc věřím na Israela Adesanyu, tak už váhám, zdali jsou mé zkušenosti dostatečně dobré, abych se mohl vyrovnat i Robertu Whittakerovi. To je totiž ten pravý černý kůň naší divize. Je strašně komplexní a velice těžko se na něj hledá recept. Každý aspekt boje vám dokáže kontrovat,“ všímá si Du Plessis.


„Kdybych mohl bojovat s Adesaanyou hned, tak bych si věřil na výhru. Tím se nechci nijak chvástat, protože plně respektuji to, čeho Israel v UFC dokázal, ale prostě věřím tomu, že na něj se svým stylem dokážu najít recept. Navíc se do toho zápasu spíše namotivuji, jelikož by to byl zápas o Afriku,“ poznamenával devětadvacetiletý bojovník z Jihoafrické republiky.

„Whittaker je oproti tomu hodně nevyzpytatelný soupeř, který si dokáže vybrat velice nepříjemnou taktiku, jíž vám znechutí celý boj a nedovolí vám naběhnout do svého klasického rytmu. Chápu ale, že pokud chci být šampionem, tak musím přemoct všechny, tedy i jeho,“ ví moc dobře Dricus Du Plessis, který vystoupil v pořadu The MMA Hour.Další články