Sleduj nás

WBC ODVETA - Wilder Deontay - Fury Tyson

WBC ODVETA - Wilder Deontay - Fury Tyson

Již chvíle nás dělí od očekávané odvety dvou pravděpodobně nejlepších boxerů těžké váhy současnosti. První zápas nabídl působivou podívanou, proto před tím druhým panují možná až přehnaná očekávání a souboj budou sledovat i náhodní fanoušci a mainstreamová média.

Naše redakce předpokládá, že bitva se bude držet podobného vzorce jako první zápas. Fury bude využívat svůj pohyb, aby se dostal dovnitř a ven se svými chytrými údery, zatímco Wilder vyčká na moment, kdy vypustí svou ničivou sílu, která z něj dělá nejobávanějšího boxera dnešní doby.

I přes všechny podobnosti s prvním střetnutím bude taktika obou borců mírně vyladěna a promítnou se do ní zkušenosti z prosincového souboje v roce 2018. Největší novinkou je určitě změna trenéra, ke které se odhodlal Tyson Fury. Rozloučil se s Benem Davisonem a spojil svůj osud se SugarHillem Stewardem. Záměr je jasný, Fury doufá, že ho synovec legendárního Emanulela Stewarda naučí tajemství Kronk gymu a dodá jeho úderům na důraznosti. Pokud se to podaří, bude Tyson schopný Wildera zranit a ne pouze odrážet jeho tlak. Otázkou je, jestli bude stačit ta krátká doba, kterou na to oba dostali.


Wilder v posledním zápase proti nepříjemnému Kubánci Ortizovi prokázal, že ho první setkání s Furym naučilo být více trpělivým. Nevrhal se do útoků s takovou zběsilostí a dokázal se tak vyhnout snadným kontrům, které jeho soupeře povzbuzují. I když prohrával jedno kolo za druhým, držel se stanovené taktiky a čekal na svou chvíli. Ta přišla v sedmém kole, kdy Bronzový Bombardér udeřil a neskutečnou pravačkou poslal Ortize do říše snů. 


Na tento zápas si můžete vsadit u Tipsportu a sledovat bojové sporty. Pokud se registrujete nyní zde, obdržíte 150,- Kč zdarma na první sázky.

Na tiskové konferenci Wilder pronesl, že jeho soupeři potřebují být dokonalí po dvanáct kol, ale jemu stačí pouhé dvě vteřiny. Karty se tedy zdají rozdané jasně. Fury potřebuje dokonalost, využít svou chytrost a nenechat se chytit Wilderovou ničivou silou. Podle nás se mu to nepovede. Udělal příliš mnoho změn a množství aktivit (v podobě účasti na WWE) ho stálo úsilí, které mohl věnovat raději tréninku. Wilder i přes svůj občas trochu neohrabaný projev disponuje jedním z nejtvrdších úderů v historii tohoto sportu a podle nás si připíše vítězství před limitem. Kurz na výhru Wildera je 1.95.


Další články