Sleduj nás

Výkon Procházky byl opět výjimečný, česká veřejnost nedoceňuje míru jeho úspěchu, tvrdí Petr Kareš

Výkon Procházky byl opět výjimečný, česká veřejnost nedoceňuje míru jeho úspěchu, tvrdí Petr KarešFoto: UFC / XFN

Jiří Procházka je chloubou českého MMA, které se bohužel stále nedostává takového uznání, jaké si zaslouží.

Za námi je jubilejní turnaj UFC 300, který byl díky své mimořádnosti obsazen samými hvězdami. Jiří Procházka měl tu čest být jednou z nich, a navíc se podepsal pod nejlepší výkon večera, za nějž si odnesl lukrativní bonus 300 tisíc amerických dolarů.

Český samuraj si po poněkud kostrbatém prvním kole dokázal načíst svého soupeře Aleksandara Rakiče, kterého svým neustálým tlakem nakonec donutil vstoupit do několika postojových výměn, kterým se srbský bojovník zprvu vyhýbal. Jakmile jej však Procházka dostal do plamenů pekelných, tak jej v nich spálil.


Vzhledem k poměrně infarktovému prvnímu kolu se lidé opět rozdělili na dva tábory, kde se jeden kochal úspěchem a druhý váhal, jak dlouho s tímto atraktivním, leč velice riskantním stylem bude moct Jirka mezi světovou elitou ještě bojovat. Nejen v této souvislosti jsme tedy oslovili bývalého promotéra i zkušeného zápasníka zejména z postojových disciplín Petra Kareše, aby nám řekl svůj názor. 

„Výkon Jirky Procházky byl opět výjimečný. Ještě v době, kdy byl v japonském RIZIN, jsem si myslel, že jeho obrana nemůže ve světové elitě obstát. Mýlil jsem se. Po 5 letech se stal světovým šampionem UFC,“ chválil našeho samuraje někdejší zápasník, který soubojům v ringu věnoval dvacet let svého života. 


„Pořád si zároveň myslím, že česká veřejnost nedoceňuje míru jeho úspěchu. Je to určitě srovnatelné s tím stát se olympijským vítězem v individuálním sportu,“ poukazoval například na pořad Branky, body, vteřiny z produkce České televize, jenž Procházkovi věnoval pouhých deset vteřin v hlavním vysílacím čase. 

„Jiří také dokázal se svým neortodoxním stylem nejen uspět ve světové elitě, ale zaujmout miliony fanoušků po celém světě. Jiří je současný český sportovní fenomén, ale také fenomén celého světového MMA. Styl, kterým se prezentuje, je pro jeho soupeře zcela nečitelný a nezvyklý. Je ale zároveň na samé hraně možného rizika. A může proto porazit kohokoliv na světě,“ sdělil Petr Kareš našemu webu.

A pokud bychom měli nahlédnout do zámoří, jak Procházku hodnotí někteří UFC zápasníci, jako jsou například Israel Adesanya nebo Henry Cejudo, pak zjistíme, že se nám ty názory slučují. Z Jirkova neortodoxního stylu plyne prakticky konstantní nebezpečí, které se nikterak nedá okopírovat, abyste se na něj během přípravy mohli zaměřit. A proto skutečně může porazit naprosto kohokoliv. Další články