Sleduj nás

Vyjde to? Tipujeme výsledky turnaje UFC Fight Night! Do akce jdou Dariush, Hooker, Font i Green

Vyjde to? Tipujeme výsledky turnaje UFC Fight Night! Do akce jdou Dariush, Hooker, Font i GreenFOTO: UFC

Ani tento víkend nás organizace UFC nenechá bez naší oblíbené zábavy. Turnaj, který proběhne v texaském Austinu, má jako hlavní tahák bitvu mezi rozjetou arménskou mašinou Armanem Tsarukyanem a hvězdným Beneilem Dariushem.

V sobotu v noci na sebe narazí dvojice bojovníků, kteří se pohybují v nejlepší desítce lehké váhy. Oba borci si v poslední době prožili rozdílné příběhy. Beneil Dariush se musel vyrovnat s prohrou, která ukončila jeho dlouho trvající sérii neporazitelnosti.

Bitva o pozici vyzyvatele pro něj skončila velmi neslavně, protože jej Charles Oliveira rozebral a ukončil již během prvního kola. Hrdý zástupce arménské školy Tsarukyan má za sebou v UFC již devět zápasů, ve kterých dokázala sedmkrát zvítězit. Jediné dvě porážky přišly se šampionem Makhachevem a Polákem Gamrotem. Celková bilance stále teprve sedmadvacetiletého bojovníka je působivých, tedy dvacet výher a tři porážky. Tsarukyan bude nastupovat v poměrně překvapivé roli favorita, ale podle nás si ji jednoznačně zaslouží.


Dariush má historicky problém s bojovníky, kteří jej dokáží dostat pod tlak. Jakmile se Beneil dostane do pozice, že musí mít váhu přenesenou na zadní nohu, tak je poloviční. Arman bude lepší v postoji a jeho wrestling je na takové úrovni, že je schopný eliminovat Dariushovo excelentní BJJ. Podle naší redakce se odehraje hodně vyrovnaný souboj, který může snadno překročit tři nebo čtyři kola. Sázka na trvání zápasu se zdá jako nejjistější a zároveň je ohodnocena solidním kurzem.

Druhý duel, na který se bude soustředit pozornost fanoušků, je bitva mezi Bobby Greenem a Danem Hookerem. Pětikolový souboj dvou excelentních postojářů má všechny předpoklady k tomu, aby se jednalo o bonusový zápas, na který budou všichni vzpomínat i po letech. „King“ je sice i v sedmatřiceti letech stále velmi nebezpečný, ale favoritem je pro nás Australan. Hooker bude mít výhodu ve výšce i dosahu, takže Green se bude muset tlačit vpřed, což mu příliš nevyhovuje. Dan je tak pro naši redakci jasný favoritem na vítězství, a to zřejmě TKO.


Zdroj: Autorský text


Další články