Sleduj nás

Vyhrožování na životě a útoky na rodinu? Tohle je bojový byznys, musíme nechat fighterům volnost, vysvětluje šéf UFC

Vyhrožování na životě a útoky na rodinu? Tohle je bojový byznys, musíme nechat fighterům volnost, vysvětluje šéf UFCFOTO: UFC

Dana White vysvětlil, proč rozhodně neplánuje krotit fightery, kteří vyhrožují soupeřům na životě anebo se uchylují k nadávkám na víru či rodinu.

Trashtalk je nedílnou součástí bojového byznysu, přičemž každý fighter ho využívá tak trochu po svém. Někdo nadává jako dlaždič, ale nedotkne se citlivého tématu, druhý je slušný, ale naopak rád otevírá citlivá témata. A pak tu jsou tací, co jsou v klidu, v klidu a v klidu, ale pak vybouchnou, když to od nich nejméně čekáte. A dopustí se nějaké nadávky, za kterou by vás mohli i zavřít.

Dobrým příkladem nám je Colby Covington, který veřejně začal šířit drby, že UFC bojovníci tajně spí se ženou Dustina Poiriera. UFC veterán Mike Perry jako jeden z mála odpálil N bombu (rasistické nadávky) a takový Conor McGregor kdysi útočil Khabibovi Nurmagomedovovi na víru i rodinu a rovněž za to žádný trest neměl. Tedy kromě toho, který na něj od soupeře potom čekal v kleci.

Nastává tedy otázka. Je opravdu dobře, když zápasníci nemají žádné hranice a můžou si dělat prakticky vše, co se jim jenom zlíbí? Na tiskové konferenci z Dana White Contender Series se k tomu vyjádřil sám šéf UFC.

„Víte, upřímně na tohle nemám žádnou odpověď,“ odvětil Dana White. „Pokud začnu lidem zakazovat určité věci, pak se bojové sporty stanou místem, které bude celé o falešném respektu, jako to máte třeba ve fotbale nebo v hokeji. A toho já prostě nechci docílit,“ vyjasňoval.


„Nemáme tu žádná taková omezení, protože trashtalk k bojování patří. Bez ohledu na původ, vaši víru, vaši minulost, nás tady zajímají pouze vaše schopnosti. Všichni kluci jsou dospělí, a tak jsou zodpovědní za své vlastní chování. Jestliže ho překročí, tak ten trest přijde, ale ne od nás. UFC je místem, kde můžete naplno vyjadřovat své pocity, já jsem s tím v pohodě,“ pronesl Dana White.

Koneckonců kdyby si někdo dovolil projevit svoji rasistickou stránku, veřejnost, a zejména ta americká, by si na něm pořádně smlsla. Klasické výhružky zůstanou patrně napořád nedílnou součástí bojových sportů.


Další články